Унікальну виставку «Богоявлення. Братство. Собор» спочатку презентували в Національної академії мистецтв України.
Експозиція присвячена головній святині Києво-Братського монастиря на Подолі, зруйнованої комуністами у середині 1930-х років. Хоча назва проєкту акцентує саме на Богоявленському соборі, але на виставці представлені документи, що розповідають також про інші сакральні пам’ятки, знищені у радянський час.
Експозиція розповідає про історію сакральної пам’ятки. Фото: КЗ «Центр консервації предметів археології»
Експозиція розповідає про історію сакральної пам’ятки. Фото: КЗ «Центр консервації предметів археології»
Як повідомили у КЗ «Центр консервації предметів археології», виставка, що вже встигла полюбитися шанувальникам культурної спадщини та усім залюбленим в історію України та Києва, змінює локацію.
З вівторка 13 червня 2023 року відвідати виставку та супутній їй лекторій можна в Білій залі Національного музею «Київська картинна галерея» (вул. Терещенківська, 9).
У перший день роботи у новій локації охочих запрошують на лекцію к.і.н. науковця ще одного дружнього музею (Гетьманства) Володимира Панченка про мецената Івана Мазепу, коштом якого було зведено муровану версію Богоявленського собору (на місці дерев’яного попередника). Іван Мазепа був різнобічно обдарованою та зреалізованою особистістю, краще знайомство з фактами життя і діяльності якої сприятимуть кращому розумінню нас себе сьогоднішніх.
Коли: 13 червня о 17:00
Де: Національний музей «Київська картинна галерея», вул. Терещенківська, 9
Участь у лекторії — за вхідним квитком на виставку (50 грн.).
21 червня о 17:00 відбудеться лекція к.і.н. с.н.п. КЗ «Центр консервації предметів археології» Олени Попельницької, присвячений історії та дослідженням Богоявленського собору Києво-Братського монастиря.
До теми: Втрачені святині Києва: Троїцька церква на Великій Васильківській.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua