Краєзнавець та дослідник Олександр Михайлик розповідає про київське лівобережжя. Фото: Тетяна Асадчева
Захід відбувається в межах спільного літературного проєкту Київської обласної бібліотеки для дітей та видавництва Саміт-книга.
Сьогодні у приміщенні Літературного салону Київської обласної дитячої книгозбірні відбудеться лекція письменника та краєзнавця Олександра Михайлика, присвячена історії Київського лівобережжя, від Кухмістерської слобідки до масиву Березняки.
Минулого року відомий дослідник у співавторстві з Семеном Широчиним видали три нові книги з серії «Невідомі периферії Києва», присвячених Лівобережному Києву.
Спочатку дослідники планували видати одну книгу, присвячену забудові київського Лівобережжя, проте у процесі роботи з державними та приватними архівами та бібліотеками їм вдалося відкрити чимало важливих та цікавих фактів, невідомих широкому загалу.
Афіша заходу. Фото зі сторінки бібліотеки
На думку Олександра Михайлика, Лівий берег поки ще мало приваблює відвідувачів з туристичного погляду та сприймається виключно як місце проживання. Проте, кожен з мікрорайонів має свою власну цікаву історію та малознану архітектурну спадщину, про яку варто розповідати.
Під час лекції, дослідник познайомить читачів книгозбірні з історією столичних Березняків, які стали другим масивом після Русанівки, споруджений на намитому ґрунті, та першим, збудованим замість наявних поселень.
Нагадаємо, що історія Березняків бере свій початок від двох поселень — Кухмістерської слобідки, що вперше згадувалася 1720 року та розташовувалася біля узбережжя Дніпра, та хутора Березняк (Березнік, Зательбін Березняк), що лежав на східному березі озера Тельбін.
Читачі книгозбірні мають змогу дізнатися історію будівництва Березняків. Фото зі сторінки бібліотеки.
Забудова масиву переважно відбувалась у 1967–1973 роках. Березняки стали другим після Русанівки масивом, спорудженим без 5-поверхової забудови. Значна частка житлової забудови — це житлові кооперативи різноманітних підприємств. Із загальних 840 тис. кв. м житлової площі 9-поверхівки становили 73,6%, 16-поверхівки — 26,4%. Загальна площа масиву була 260 га.
Також у межах заходу відбудеться традиційне чаювання, живе спілкування з автором та автограф серія.
Коли: 18 липня о 16:00
Де: Русанівська набережна, 12
Вхід вільний
До теми: У столичній бібліотеці відбулася зустріч з відомим краєзнавцем Олександром Михайликом.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua