Ганна Старостенко під час онлайн-семінару, організованого ЮНЕСКО. Фото: КМДА
Наразі в Україні є гостра потреба у збереженні музейних фондів та забезпеченні безбар’єрного доступу в музеях України.
Адже внаслідок війни кількість людей з інвалідністю збільшується. Заходи за участі міжнародних експертів, котрі діляться власним досвідом та допомагають вітчизняним фахівцям напрацьовувати практичні рішення, як обладнати фондосховища та зробити музеї доступними для всіх людей, вкрай важливі.
Про це зазначила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко під час онлайн-семінару «Реновація музеїв: архітектура доступності і безпеки», організованого ЮНЕСКО.
Захід розпочався у середу, 4 жовтня. Учасники онлайн-семінару — провідні світові експерти — продовжать і сьогодні обговорювати шляхи реконструкції і будівництва безпечних фондосховищ і водночас забезпечення безбар’єрного доступу в музеях України.
«У непростих умовах воєнного часу музейна спільнота не просто продовжує виконувати своє традиційне завдання — зберігати музейні експонати, але й шукає відповіді на нові виклики в умовах воєнного часу. Так, наразі музеї пропонують для наших ветеранів, ветеранок і всіх, хто пережив жахіття війни, проєкти з психологічної реабілітації та емоційної підтримки», — розповіла Старостенко.
За її словами, сьогодні завдання місцевої і державної влади, міжнародних інституцій — зробити все необхідне, аби якомога більше людей змогли взяти участь у заходах, що вже проводяться в наших музейних закладах. І пошук нових рішень — це дійсно спільна справа міста й держави, вітчизняних і міжнародних фахівців.
Архітектори, музейні працівники, урбаністи, соціологи та спеціалісти у сфері культурної спадщини під час онлайн-семінару презентують тенденції в музейній архітектурі та успішний досвід реорганізації приміщень для зберігання колекцій в історичних будівлях, а також облаштування безбар’єрного простору й фізичної доступності для всіх відвідувачів.
Організатори заходу — Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО), Національна спілка архітекторів України, Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків. Захід відбувається на базі комунального закладу столиці — Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків.
Старостенко подякувала організаторам за підтримку у збереженні культурної спадщини України під час війни. Вона також висловила сподівання, що спільними зусиллями вдасться не тільки зберегти культурне надбання українців, а й впровадити безбар’єрні рішення в музеях, зокрема й у Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків.
Раніше Старостенко розповіла про пріоритети культурної сфери Києва.
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua