Знайшли винного у загибелі людей біля дверей укриття у Києві: чиновнику загрожує в’язниця

Винним у трагедії у Києві, що призвела до загибелі людей, став високопосадовець КМДА.

Нагадаємо, 1 червня у Деснянському районі Києва уламки збитої ракети впали на поліклініку та на прилеглий багатоповерховий будинок. Вночі люди бігли до укриття біля поліклініки, але двері були зачинені. Один чоловік вирішив оббігти будинок з іншого боку, щоб розбудити охоронця. Але поки він біжав, його дружина загинула від падіння уламків ракети. Усього там загинуло 3 особи, серед них була 9-річна дитина.

Головний винний у цьому – директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук, він підозрюється у службовій недбалості.

Слідчі з’ясували, що після сповіщення про загрозу повітряної атаки жителі Деснянського району вирушали у укриття, які не існували або вони були закриті чи не придатні для використання.

Ткачук не визначив реальних потреб у укриттях на території Києва, повідомляють у поліції Києва, не надав жодних пропозицій щодо формування бюджету міста з цього питання.

Також він не організував роботу щодо виконання вимог законодавства щодо створення, використання, утримання та реконструкції фонду захисних споруд. Ткачук, крім того, не забезпечив дієвий контроль за  станом їхньої готовності.

Поліція вважає, що в результаті саме його діяльності із 4655 захисних споруд цивільного захисту лише 3041 об’єкт виявився придатним для використання, інші не придатні та обмежено придатні.

З 24 лютого 2023 року по 1 червня 2023 року на адресу очолюваного підозрюваним Департаменту надійшло понад 400 скарг громадян на закриті притулки, але влада їх проігнорувала.

Наразі Ткачук відповість за ч. 2 ст. 367 КК України – службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки. Йому загрожує позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.

Нагадаємо, у Києві планують залишати укриття відкритими цілодобово.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...