Підтримка вступу до НАТО за останні місяці знову зросла і є найвищою за історію спостережень. Такі результати Двадцятого загальнонаціонального опитування в умовах війни, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» 14-16 січня 2023 року.
«У разі проведення референдуму, вступ України до НАТО підтримали б 86%, проти — 3%, не проголосували б 8%. Підтримка вступу до ЄС та НАТО практично одностайна серед представників усіх макрорегіонів, вікових та майнових груп», — зазначили у «Рейтингу».
Підтримка вступу до НАТО і ЄС
Практично така ж кількість українців (85% опитаних) підтримують ідею створення військово-політичного союзу у складі України, Польщі та Великобританії. Проти такої ініціативи 3%, байдуже — 7%.
Цікаво, що з ініціативою такої тристоронньої співпраці виступила Україна у жовтні 2021 року. З початку повномасштабної російської агресії, саме Польща і Британія (а також країни Балтії) були найпослідовнішими у підтримці України.
Ідея військово-політичних союзів зі згаданими європейськими країнами має високу підтримку у всіх регіональних, вікових та майнових групах. Так, понад 80% — позитивно ставляться до ідеї створення військово-політичного союзу у складі України, Польщі та Литви. 6% — проти такого об’єднання, 9% — байдуже.
Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3.1%.
Напад росії на Україну став стимулом для понад 50% українців переосмислити радянське минуле. Дослідники звертають у вагу на те, що з 2020 року, кількість людей, що позитивно розцінюють розпад радянської імперії, збільшилася на 24 процентних пункти і становить 73,3%.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua