Київська міська рада збирає пропозиції щодо перейменування ще 27 вулиць, провулків, проспектів, парків і скверів, назви яких пов’язані з росією та її сателітами.
Пропозиції щодо перейменування приймають до 7 лютого 2023 року на електронну адресу: [email protected]
Як зазначив пресслужбі Київради заступник міського голови — секретар Київради Володимир Бондаренко, міська влада продовжує збирати пропозиції мешканців щодо перейменування міських об’єктів, які носять назви, пов’язані з росією, її сателітами та радянським минулим.
«Цьогоріч спільно з киянами продовжуємо процес дерусифікації та деколонізації міських об’єктів. Київська топоніміка має назавжди позбутись назв, які пов’язані з росією та її тоталітарним режимом, — підкреслив Володимир Бондаренко. — У нашому місті необхідно перейменувати всі вулиці, провулки, проспекти, площі, парки, сквери та комунальні установи, назви яких пов’язані з країною-агресором, яка веде повномасштабну війну на території України. Це рішення сприятиме зменшенню пропагандистського викривлення історії, а також увіковіченню українських героїв, відомих діячів та знакових подій».
Він додав, що схвалений рішенням Київської міської ради перелік міських об’єктів, назви яких пов’язані з росією та її сателітами, та які підлягають перейменуванню, розширили на підставі рекомендацій експертної комісії.
До складу експертної комісії залучені спеціалісти Українського інституту національної пам’яті, Інституту історії України, Інституту української археології та джерелознавства імені М. С. Грушевського, Інституту українознавства імені І. Крип’якевича, Інституту мовознавства імені О. О. Потебні, Інституту української мови, Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка.
Перелік міських обʼєктів, які планується перейменувати
Святошинський район:
- вулиця Олександра Блока;
- вулиця Миколи Краснова;
- вулиця Спартаківська;
- парк імені Генерала Потапова;
- сквер імені Феодори Пушиної.
Деснянський район:
- провулок Ватутінський;
- вулиця Маяковського.
Печерський район:
- вулиця Драгомирова;
- вулиця Салтикова-Щедріна.
Дарницький район:
- провулок Крилова 1;
- провулок Крилова 2;
- провулок Крилова 3;
- парк «Таращанець»;
- сквер трудової слави.
Шевченківський район:
- вулиця Лермонтовська;
- вулиця Отто Шмідта;
- парк імені О. С. Пушкіна;
- сквер імені Чкалова.
Солом’янський район:
- вулиця Повітрофлотська;
- проспект Повітрофлотський;
- вулиця Пржевальського.
Подільський район:
- проспект Правди.
Оболонський район:
- вулиця Совхозна.
Дніпровський район:
- вулиця Травнева;
- вулиця Бажова;
- вулиця Комбінатна.
Голосіївський район:
- вулиця Гвардійська.
На сайті Київради розміщений зразок оформлення обґрунтування щодо нових назв. Зокрема, потрібно надати історичну інформаційну довідку щодо запропонованої назви.
Зокрема, вулицю Драгомирову у Печерському районі пропонують перейменувати на честь полеглого захисника Андрія Верхогляда. Відповідна петиція на сайті Київради набрала 6202 голоса. Автор петиції Володимир Рунець, зазначає: для історії Києва значно важливішим є ім’я Андрія Верхогляда, який боронив Київщину та боровся за волю України в найгарячіших точках, ніж ім’я російського імперського генерала.
Є пропозиція й щодо вулиці Отта Шмітта у Шевченківському районі — присвоїти їй ім’я київського полеглого захисника Віталія Харчука. Відповідна петиція набрала 6099 голосів. Вулиця названа на честь радянського діяча, який не має жодного відношення до вільної й незалежної України, а також не має жодного відношення до Татарки. Натомість автор петиції Олександр Піддубний запропонував дерусифікувати її на честь киянина-сержанта полку Національної гвардії України Віталія Харчука, який загинув у боях за Маріуполь.
Київ лідирує серед українських міст за кількістю перейменованих топонімів. У столиці вже перейменовано 237 міських об’єктів.
З повним переліком вулиць столиці, перейменованих з 2014 року, можна ознайомитися за посиланням.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua