Поїзд №67/68 Київ-Варшава є нічним. Фото: Укрзалізниця
За день в онлайн-сервісах Укрзалізниця отримує понад 2 тисяч запитів щодо купівлі квитків на цей поїзд.
Водночас місткість цього популярного поїзду обмежена 150 місць на рейс, тож придбати квитки на нього досить непросто.
Через популярність рейсу №67/68, з листопада 2022 року квитки виставляють на продаж через систему бронювання — за 20 діб до дати рейсу (з восьмої години ранку), щоб усі пасажири були в рівних умовах.
Кількість квитків, які можна придбати на поїзд онлайн в одні руки, буде обмежена 4-ма на одне замовлення. Бот-акаунти користувачів, які автоматично бронюють серії квитків одночасно, будуть блокуватись IT-системою автоматично.
Нічний поїзд відправляється з Києва о 19:26 і до Варшави прибуватиме о 10:12. У зворотньому напрямку він виїжджає о 17:45 і прибуває до Києва об 12:07 наступного дня. Час у дорозі — близько 16-17 годин. Вартість квитків становить орієнтовно 1640 гривень, і може змінюватися завежно від курса євро.
«На цьому маршруті використовуються так звані міжнародні вагони РІЦ, парк яких обмежений. Наразі Укрзалізниця разом з польськими колегами опрацьовує питання курсування на маршруті звичайних українських вагонів, які дещо ширші. Тестовий проїзд відбувся успішно, тому можна очікувати, що місць на цьому маршруті стане більше», — зазначив голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін.
Торік Укрзалізниця запустила 6 нових міжнародних поїздів. З Києва та Харкова до Хелма, з Києва, Запоріжжя до Перемишля, з Києва до Перемишля через Вінницю, Хмельницький, Тернопіль та Львів, а також поїзд Київ — Кишинів.
У 2022 році Укрзалізниця перевезла близько 1,4 млн пасажирів у сполученні з країнами ЄС. Це рекордний показник за останні 10 років. Окрім цього, 600 тисяч громадян були евакуйовані до ЄС евакуаційними рейсами.
«Багато українців були вимушені через війну виїхати за кордон. Поїздами було евакуйовано понад 600 тисяч людей до сусідів на заході. Тоді залізниця була найбільш безпечним транспортом, а тепер це найзручніший транспорт для подорожі між домом та місцем тимчасового проживання, — розповів Олександр Камишін. — Крім евакуації, торік перевезено 1,4 млн пасажирів до країн ЄС та зворотно. Це майже у 10 разів більше, ніж у 2021 році».
Найпопулярнішим міжнародним поїздом залишається рейс Київ — Варшава. За день в онлайн-сервісах Укрзалізниця отримує понад 2 тис. запитів щодо купівлі квитків на цей поїзд, але його місткість обмежена 150 місцями на рейс.
Загалом у 2022 році в далекому сполученні перевезено 16,9 млн пасажирів. Ще 4 млн пасажирів евакуйовано.
Інтернет від Starlink з’явиться у всіх поїздах «Інтерсіті+» до кінця 2023 року. У лютому Україна очікує отримати ще одну партію терміналів.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua