Японський фонд «Діти Землі» (Kids Earth Fund), який працює з українськими дітьми-біженцями, під егідою Посла України в Японії Сергія Корсунського, провів у Токіо виставку сучасного мистецтва «Заради Миру».
На виставці експонувалися картини трьох митців, пов’язаних з Україною: колишнього киянина Михайла Тютюника (Misha Tyutyunik), криворіжанки Зої Скоропаденко, а також американського стріт-арт художника японського походження Сей Шімури (Sei Shimura), співзасновника фонду «Діти Землі».
Сей Шімура, Зоя Скоропаденко та Михайло Тютюник на відкритті виставки
Михайло Тютюник привіз у Токіо свою серію робіт про українські міста Одесу та Київ, а також декілька рефлексій з київського дитинства. Родина Михайла переїхала з Києва до Нью-Йорка, коли майбутньому художникові було тільки 7 років.
У США Михайло працював над муралами у Бронксі, Нью-Джерсі, Філадельфії, робив розписи в офісах відомих брендів: House of Vans, Coca Cola, Starbucks Coffee, Etsy.
Як стипендіат Програми імені Фулбрайта 2018-2019 рр., працював над фулбрайтівським є у співпраці з Інститутом проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України у Києві. У листопаді 2018 року в Києві відбулася виставка художника.
Картини Міші мають чітко виражений авторський стиль
Зліва — картина Міші «Хрещатик», справа — інтелектуальні пейзажі Зої Скоропаденко
Його мурали зараз прикрашають стіни будинків не тільки у столиці України, а й у Сумах, Броварах, Запоріжжі. Створенню кожного муралу передувала тривала праця з істориками, краєзнавцями, кураторами мистецтва, а також обговорення з громадськістю — тими людьми, котрі споглядатимуть твір роками.
«У Києві — мої родичі і друзі, а також проєкти, над якими я почав працювати, разом з кураторами та істориками, ще до початку повномасштабного вторгнення. Тож я з радістю повернуся туди, як тільки випаде нагода, аби продовжити роботу», — розповідає Михайло.
До слова, саме Михайло Тютюник був тим художником, який «поєднав» у єдине ціле мурали на станції метро «Осокорки» восьми різних художників.
Зоя Скоропаденко привезла до Токіо свою серію «Інтелектуальні пейзажі», дуже популярну в Японії. На ідею цієї серії художницю надихнули пейзажі за вікном потяга, котрі ніби і притягують погляд — і водночас втікають від нього.
«Мої пейзажі — це рефлексія. Багато пейзажів я малюю зі своїх спогадів про Україну. Я хочу, щоб повернулися наші степи, поля, ліси, яри, сади до свого природного стану», — розповідає художниця. Це вже не перша її виставка в Японії.
Сей Шімура створив серію робіт після відвідин України
Колега і добрий знайомий художниці Сей Шімура минулого літа приїжджав до України, щоб підтримати українців. У Львові Шімура та його фонд провели мистецькі майстер-класи для 400 українських дітей, котрі були вимушені покинути свою рідну домівку.
На виставку у Токіо Шімура привіз саме ті свої роботи, котрі створив після відвідин України.
Виставка картин «Заради миру» була проведена фондом з метою підтримати українських дітей. Більша частина прибутку від продажу картин буде використана на подальші проєкти KEF в Україні.
До слова, у Музеї Києва тривають особливі виставки. Вперше від початку повномасштабного вторгнення у закладі показують експонати з основного фонду музею.
Марина ОЛІЙНИК для «Вечірнього Києва»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua