Будинку природи є унікальний 6-тонний акваріум. Фото: Будинок природи
Агрегат допоможе обігрівати та освітлювати приміщення із унікальними колекціями риб та плазунів.
Через атаки росіян на об’єкти критичної інфраструктури страждають не тільки люди. Тривалі вимкнення електроенергії у столиці ставлять під загрозу життя мешканців Київського міського Будинку природи.
Унікальна колекція риб та рослин могла просто замерзнути. Потрібен був генератор, який би забезпечив приміщення електроенергією.
Щоб придбати генератор киянин і волонтер Кирило Сірченко відкрив «банку». Необхідну суму — 60 тисяч гривень, — зібрали за дві доби.
Потужність генератора вираховували із потреб Будинку природи: необхідно підтримувати температуру у приміщенні, забезпечувати подачу кисню для акваріумів та фільтрацію води.
Генератор потрібен якнайшвидше. Шукають його в Україні, але якщо волонтери зможуть провезти його з-за кордону, то Будинок природи буде вдячний.
Унікальна колекція тропічних прісноводних рослин та риб. Фото: Будинок природи
«У нас найбільша в Україні колекція підводних тропічних рослин. Нещодавно її приїжджали знімати науковці із Реєстру найбільшого у світі Ботанічного саду у Лондоні. Вони вважають нашу колекцію еталонною. Щоб підтримувати її дуже необхідне світло. Ми вражені і нам дуже приємно, що люди так швидко відреагували і допомогли зібрати необхідну суму», — розповіла «Вечірньому Києву» Аліна Приходько, провідний фахівець зі зв’язків з громадськістю, ЗМІ.
Як тільки но генератор придбають і привезуть у Будинку природи влаштують День відкритих дверей для благодійників і тих, хто підтримував інформаційно. Кияни масово ділилися у соціальних мережах своїми історіями і спогадами про походи на Рогнідинську, 3 в дитинстві.
В усі часи колекція вражає дітей. Фото: Будинок природи
Візитівкою і гордістю Будинку природи є унікальний 6-тонний акваріум, який демонструє одночасно колекцію з понад 100 видів живих тропічних водних рослин, зібраних у єдину композицію. Акваріумний зал Будинку природи — це найбільший в Україні осередок тропічних прісноводних.
Біологи створювали цю виставку впродовж 25-ти років. Загалом в експозиції Будинку природи представлено більш ніж 60 видів риб та 120 видів живих водних рослин, а також рептилії.
Ігуана Міша. Фото: Будинок природи
Минулого року у Будинку природи почали будувати тераріумний комплекс. Покращити умови життя для загальних улюбленців. Серед них ігуана Міша, карликовий пітон Гріша, а в під час повномасштабної війни принесли на перетримку агаму — ящірку родом із Австралії, яку ще називають бородатим драконом, через особливі шипи на шиї.
Київський міський будинок природи має великі плани для розвитку. В умовах мегаполіса — це унікальний осередок, де можна отримати практичні знання про природу. Тож зараз важливо його зберегти.
Також у столиці триває збір коштів на купівлю пелет для обігріву оранжерей Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка НАН України. Колекції рослин, що ростуть там — національне надбання, яке треба зберегти для нащадків.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua