Репродуковані зображення докорінно змінюють уяву про життя українців. Фото зі сторінки видання.
Його автором є німецький художник, картограф та мандрівник Йоган Генріх Мюнц, який у 1750–1780-х роках подорожував усією Європою.
В Національному музеї книги та друкарства відбудеться презентація книги «Україна XVIII століття в малюнках Йогана Генріха Мюнца», яка нещодавно побачила світ у державному видавництві «Мистецтво». Автором проєкту став відомий український історик Тарас Чухліб.
Анонс заходу. Фото зі сторінки музею
Йоган Генріх Мюнц був не тільки художником, а й військовим інженером та розвідником, архітектором, географом, картографом, геологом, топографом і ботаніком.
Унікальний альбом побачив світ через 240 років після створення.Фото зі сторінки видання.
138 історичних зображень, створених впродовж 1781-1783 років, репродукуються за оригінальним альбомом німецького дослідника, який зберігається у Відділі малюнків Бібліотеки Варшавського університету в Польщі (Gabinet Rycin Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego), де впродовж тривалого часу його досліджували та вивчали українські історики.
Альбом друкується вперше в Україні за сприяння Варшавського університету.
Над виданням працювали українські історики та фахівці Варшавського університету.
«Видання цього альбому українською мовою — це визначна подія. Вперше доробок Йогана Генріха Мюнца виданий через 240 років від часу створення. В ній у всій чарівності та неповторності постає Україна, яку побачив у XVIII столітті німецький дослідник. Ця книга — ще одна важлива цеглина в розумінні нас справжніх і нашого місця у світі», — переконані автори.
Презентація видання: 16 лютого о 15.00 у Музеї книги та друкарства України (Київ, вул. Лаврська, 9).
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua