Шоу «Україна всесвіту». Фото: Ольга Косова
Шоу буде цікавим і для дорослих, і для дітей.
Щодня до 15 грудня у торгово-розважальному центрі «Gulliver» (Спортивна площа, 1) можна переглянути мультимедійне шоу «Україна всесвіту». Завдяки технології віртуальної реальності — проєкції 360°, кінетичним інсталяціям і звуковим ефектам — глядачі занурюються в космічний світ української історії.
Для відвідувачів представлені дві зали. У першій розповідається про славетних українських представників медицини, філософії, історії, культури тощо. Можна дізнатися більше про вченого Володимира Вернадського, театрального режисера Леся Курбаса, конструктора Сергія Корольова, хірурга Миколу Амосова, художницю Олександру Екстер, історика Омеляна Пріцака, співачку Соломію Крушельницьку та багатьох інших.
У другій залі для зареєстрованих учасників розпочинається саме мультимедійне шоу, яке триває близько 15 хвилин. На стінах довкола глядачів проєктується відеоряд, присвячений історії України.
Шоу розпочинається з оповіді про давню історію українських земель, про заснування Києва і початки формування державності.
Відвідувачам розповідають про часи Київської Русі і про те, що завдяки династичним шлюбам дітей Ярослава Мудрого у правителів багатьох країн Європи утворилися зв’язки із нашою державою.
Важливим елементом шоу стає занурення у історичне значення українських персоналій для світової науки і культури. Так, розповідається про вченого Сергія Корольова, який запустив у космос перший супутник і першого космонавта, хірурга Миколу Амосова, який вперше в світі запровадив антитромботичні протези клапанів серця, та багатьох інших.
Вхід на шоу безкоштовний — за умови попередньої реєстрації на сайті ТРЦ «Gulliver». Покази відбуваються протягом двох тижнів щодня з 12:00 до 19:00, на 4-му поверсі.
У разі знеструмлення ТРЦ продовжує працювати у звичному режимі від резервного живлення, а у разі повітряної тривоги сеанси будуть перенесені.
Також на 2-му поверсі ТРЦ «Gulliver» можна переглянути виставковий проєкт «Made in Kyiv: Археологія повсякдення». На стендах можна прочитати та роздивитися ті речі, з якими столиця асоціювалася в давнину. Зокрема, як одягалися кияни та з чого складався їх побут.
Ольга КОСОВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua