Класичну виставу Шекспіра «Король Лір» на столичній сцені Будинку актора втілить команда театральної студії «УЖіК». Вона виникла у місті Ужгород, з ініціативи місцевого режисера В‘ячеслава Єгорова.
У театральній студії грають переселенці з різних куточків нашої країни, які вимушено опинилися на заході України, рятуючись від жахів війни.
Постановку вирішили показати в містах, які прихистили велику кількість внутрішніх переселенців. Починають тур зі столиці.
Мета проєкту — розповісти як, попри втратити та зневіру, можна почати життя з чистого аркуша й знайти себе в новій, надихаючій справі.
Зараз у репертуарі театральної студії кілька вистав. Першою була «Король Лір» за класичною п‘єсою Шекспіра, яку і представлять киянам.
Театральний режисер В’ячеслав Єгоров. Фото: Андрій Карташов
«Цей спектакль мав бути моєю дипломною роботою, яку я не зміг поставити через ковідні обмеження. З початком війни я все ж вирішив повернутися до ідеї, хоча було чимало скептиків, які відмовляли, не вірили в можливість втілення цього задуму, — розповів «Вечірньому Києву» режисер В‘ячеслав Єгоров. – «Короля Ліра» тоді обрав, бо у навчальному закладі були переважно дівчата і головні ролі в постановці — жіночі, Це переклад 2000-х років Ряднова, дуже якісний. З оригінальної п’єси ми взяли дві сюжетні лінії: блазня та його коментарі та стосунки дочок зі своїм батьком. Єдине, роль блазня ми віддали жінці. Текст використали повністю, нічого свого не дописували.
Кастинг ми провели у березні за 3 дні.Потрібно було знайти 5 акторів. На кастинг загалом прийшло 60 людей, серед них і ужгородці, і переселенці. Вийшло так, що всі головні ролі дісталися переселенцям, які добре себе показали, зачитали запропоновані уривки.
У квітні почали репетиції і вже 26 травня була прем’єра вистави в ПАДІЮН (Ужгород). У нас вже було 15 виступів, 10 з них — «Король Лір». Загалом наші вистави вже встигли побачити близько 3000 глядачів, у західних областях».
Короля Ліра грає Олексій Дашковський з Ірпеня. Фото: пресслужба фільму Король Лір: як ми шукали любов під час війни»
Так, у виставі грають Олексій Дашковський (вчитель англійської з Ірпеня), Руслана Тимофій (домогосподарка, селище Катеринівка, що на Харківщині), Юлія Горєлкова (співвласниця маленького сімейного бізнесу; переїхала в Ужгород з Чугуєва Харківської області), Олена Аляб‘єва (художниця з Харкова), Софія Алмаз (абітурієнтка, переїхала з Кривого Рогу).
Режисер Дмитро Грешко. Фото: пресслужба фільму Король Лір: як ми шукали любов під час війни»
До проєкту долучився режисер Дмитро Грешко, який зняв фільм про створення театру. Стрічку, яка зараз у процесі постпродакшену, назвали «Король Лір: як ми шукали любов під час війни». Йдеться про переплетіння ідей трагедії та життєвих випробувань цих акторів, і про силу мистецтва, яке допомогло цим людям знайти новий сенс та мотивацію жити й розвиватися далі.
«Коли росія почала повномасштабне вторгення я евакуювався з Києва в Ужгород. Славу я знаю давно і якось він поділився своєю ідеєю зняти фільм про виставу та переселенців Король Лір. Мені ідея сподобалась і погодився, — пригадує Дмитро Грешко. — Підготовки до зйомки майже не було. Все обладнення я мав власне. І як тільки ми узгодили приблизну концепцію фільму, приступили до реалізації. Самі зйомки тривали десь 5 місяців».
«Король Лір»
Коли: 20 лютого о 17:30
Де: Будинок актора, вул. Ярославів Вал, 7
Вхід безкоштовний за умови попередньої реєстрації. Підтвердження надійде 18 лютого.
Від шахрая до диктатора: у столиці презентують виставу про сучасного «Крихітку Цахеса». Постановка ставить питання, чи може брехня перетворитися на правду.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua