Деякі телеграм-канали залякують читачів. Фото: Борис Корпусенко
Для підвищення медіаграмотності створили відеоролик.
Дані соціологічних досліджень свідчать, що все більше українців дізнаються про новини з соціальних мереж та месенджерів. З тих джерел, у яких найлегше маніпулювати та й просто дезінформувати. Наприклад, прогнозувати коли закінчиться війна.
Щоб підвищити медіаграмотність українців Міністерство культури та інформаційної політики України заснувало проєкт «Фільтр». Щоб звернути навчити українців, які маркери є для визначення неправдивої інформації, у рамках цього проєкта створили відеоролики «Як не вестись на маніпуляцію телеграм-каналів?».
«Чуєте чергові жахачки про повний блекаут, ядерний удар чи долар по 120? Але ж ніхто не може цього спрогнозувати точно! Довіряйте лише фаховим експертам — збережіть свої нерви. Викривай маніпуляцію — долай ворога!», — наголошують творці відеоролика.
До слова, однією з ознак маніпулятивної інформації може бути надмір знаків оклику. І, класичне, — відсутність посилання на джерело інформації.
Нагадаємо, національний проєкт з медіаграмотності «Фільтр» та платформа онлайн-освіти Prometheus також підготували безкоштовний відеокурс «Медіаграмотність: як не піддаватися маніпуляціям?»
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua