Валентин Мондриївський онлайн спілкувався під час підписання Угоди. Фото: пресслужба КМДА
Угода передбачає розвиток наукового міжуніверситетського співробітництва.
Київ і французьке місто-побратим Тулуза підтвердили наміри співпрацювати у науковій і освітній сфері, розвивати міжуніверситетські зв’язки. Зокрема через підтримку науково-технічного співробітництва між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Університетом Тулузи III — Поля Сабатьє.
Про це повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.
«Наші міста поєднує довга історія співробітництва та багаторічна, з 9 червня 1975 року, Угода про дружні зв’язки між Києвом і Тулузою. Цьогоріч ці зв’язки набули ще більшого значення, коли мер міста Тулузи Жан-Люк Муденк відкрито висловив свою підтримку Україні, що постраждала від російського агресора після повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року», — наголосив Валентин Мондриївський.
Він зазначив, що поновлення Угоди між українським і французьким університетами — це важливий внесок у майбутнє нашої вільної європейської держави.
Під час підписання угоди. Фото: пресслужба КМДА
Французькі та українські наукові установи співпрацюють у багатьох плідних проєктах, в яких беруть участь дослідники та студенти з обох сторін, зокрема в галузі хімії. Так, у 2017 році терміном на п’ять років було підписано генеральну угоду між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Університетом Тулуза III Поля Сабатьє, що й була поновлена цього місяця.
Тим самим два заклади вищої освіти, Муніципалітет м. Тулуза, Київська міська державна адміністрація і Посольство Франції в Україні заявили, що вони готові зробити свій внесок у продовження і розвиток співпраці.
В Угоді про партнерство «Київ-Тулуза» зазначено таке: «Вже майже рік Європа переживає кризу, яка, здавалося, ніколи вже не може повторитися в наші часи, та Україна опинилася на передовій. За кілька днів до річниці початку цих сумних днів ми хочемо підтвердити наше глибоке бажання підтримувати та продовжувати активно розвивати культурні та наукові зв’язки між Францією та Україною. Поновлення цієї угоди, яка має на меті вийти далеко за межі наших інституцій, є конкретним кроком у цьому напрямку та покликане стати інструментом будівництва та реконструкції майбутнього, яке, як ми сподіваємося, настане найближчим часом».
Нагадаємо, у День Соборності України, 22 січня, експрем’єр Великої Британії Борис Джонсон в університеті Шевченка розповів студентам про умови перемоги України у 2023 році.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua