Стяг підняли біля будівлі Київради. Фото: Борис Корпусенко
До Дня Кримського спротиву російській окупації біля будівлі Київради поряд із Державним Прапором України підняли кримськотатарський стяг.
Дев’ять років тому росія розпочала збройну агресію проти України. Спершу диверсійні групи почали спроби захопити кримський півострів. 26 лютого 2014 року перед будівлею Верховної Ради Криму відбувся мітинг на підтримку територіальної цілісності України.
️ За ініціативи Меджлісу кримськотатарського народу до протесту долучилися тисячі учасників — кримські татари, українці, представники інших національностей, місцеві громадські організації тощо.
У столиці нагадують, що 26 лютого є символом спротиву опору окупації. Фото: Борис Корпусенко
«Того дня у мирний спосіб українцям вдалося не допустити позачергового засідання парламенту та перегляду статусу Автономної Республіки Крим у складі України. Відтоді для України 26 лютого стало символом опору окупації — зазначають у Департаменті суспільних комунікацій КМДА. — Наш спротив триває 9 років і сьогодні ми даємо повномасштабну відсіч ворогу!».
Указом Президента України від 26 лютого 2020 року «Про День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя» в Україні встановлений День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, який відзначається щорічно 26 лютого.
У 2020 році в Україні розробили концепцію «Кримської платформи» — міжнародного майданчика, присвяченого питанням Криму, кінцева мета якого є деокупація Криму, повернення його під контроль України.
23 серпня 2021 року в Києві відбувся Установчий саміт Кримської платформи, в якому взяли участь урядові делегації 45 країн та організацій: всіх членів ЄС, США, Грузії, Молдови, Туреччини, Північної Македонії, Австралії, Нової Зеландії, Японії, Канади, Ісландії.
На саміті ухвалити спільну Декларацію, яка чітко фіксує невизнання незаконної окупації Криму росією. Позиція України та усього цивілізованого, демократичного світу залишається незмінною —Автономна Республіка Крим є і залишається територією Незалежної України.
Національний прапор кримськотатарського народу — полотнище блакитного кольору, із жовтим гербом (тамгою) у верхнім лівім куті. Блакитний — традиційний колір тюркських народів — використовувався ще на стягах Кримського ханства. Прапор був прийнятий на 1-ому Курултаї кримських татар 1917 року.
Напередодні у столиці показали документальну стрічку «Крим, як це було». Вона розповідає про українських військових, які першими зіткнулися з тактикою гібридної війни і попри все залишилися вірними своїй присязі та Україні.
«З року в рік сприйняття фільму міняється. Зараз у фільму народжується новий сенс і вага стрічки зростає. Вже починаємо знімати продовження, адже ми повертаємося і це дуже важливо зафільмувати також. Це кіно для мене старт, аби зняти те, як це буде», — зазначив на показі режисер стрічки Костянтин Кляцкін.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua