Цього тижня, на запрошення ITC, фахівці соціальної сфери Києва вивчають досвід роботи муніципальних Центрів громадської стійкості в Ізраїлі. Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.
Сьогодні столична делегація вивчала досвід роботи Центру стресостійкості в місті Ашкелон, яке розташоване у зоні ризику ракетних атак. Головне завдання фахівців Центру — навчити людей справлятися зі стресовими ситуаціями та допомагати іншим.
Марина Хонда, заступниця голови КМДА. Фото: ІА «Укрінформ»
За словами Марини Хонди, ITC — Israel Trauma Coalition об’єднує понад сорок громадських організацій, що готують різні групи населення до будь-яких кризових ситуацій (землетруси, пожежі, вибухи, ракетні обстріли). Таке навчання проводять у Центрах стресостійкості.
Головне завдання фахівців Центру — навчити людей справлятися зі стресовими ситуаціями та допомагати іншим. Фото: фб-сторінка Марини Хонди
Центр стресостійкості розташований у зоні ризику ракетних атак. Фото: фб-сторінка Марини Хонди
Завдяки створенню таких Центрів фокус змінився з травми жертви на проактивний підхід, який зосереджується на сильних сторонах, ресурсах і культурі готовності та взаємодопомоги.
«За підтримки Посольства України в Канаді та Фонду Народонаселення ООН в Україні ми плануємо відкрити київський Центр психологічної підтримки цивільного населення наприкінці березня, — зазначила Марина Хонда. — Він стане першим таким закладом в Україні. У ньому кваліфіковані фахівці надаватимуть психологічну допомогу на основі ізраїльського досвіду з урахуванням українського».
Центр психологічної стійкості у Києві буде відкритий у Печерському районі, на вулиці Басейній, 1/2. У приміщенні завершуються ремонтні роботи.
На базі Центру фахівці навчатимуть людей самостійно справлятися зі стресовими станами, надаватимуть групову та індивідуальну першу психологічну допомогу тим, хто її потребує. Зокрема, і демобілізованим військовим та членам їхніх родин.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua