У перші дні повномасштабного вторгнення у Гостомелі точилися бої за місцевий аеродром. Через нерівні сили до вечора першого дня його захопили російські солдати, проте ЗСУ допоміг якийсь Руслан, який організував групу опору і наводив українську артилерію на скупчення ворога.
З 24 лютого 2022 року він організував опорний пункт в одній із недобудов біля аеродрому та передавав українським бійцям координати окупантів. З даху огляд був ідеальним, проте вибору був.
Перший годинник допомагав із наведенням вогню ЗСУ та дрон, але російські військовослужбовці швидко заглушили сигнал. Тоді українські захисники покладалися на дані Руслана та його соратників, яких у групі налічувалося до 30 осіб, повідомляє “ТСН”.
Артилерія ЗСУ била здалеку за позиціями росіян, тому ворог зрозумів, що десь поряд є коригувальник, розповів товариш Руслана Геннадій, який також допомагав з коригуванням вогню. Оскільки з’ясувати точне місце розташування навідників було складно, ворожі гелікоптери облітали периметр аеропорту і обстрілювали навколишні будівлі навмання в надії знайти їх. Тож група ризикувала, але не сумнівалася у своєму рішенні допомагати ЗСУ.
– У будь-якому випадку ми показали, що ми є, це необхідно. У всіх тактичних підручниках книгах пишеться: якщо ви зустріли ворога, необхідно зустріти його щільним вогнем. Там люди, а люди бояться, вони розуміють, що їх бачать, ними стріляють, – розповів Геннадій.
Через навідників окупанти не почувалися вільно і не вирушили одразу до Києва. Тож команда коригувальників дотримала ворога до приходу українських бойових підрозділів та допомогла знищити частину ворожих вертольотів.
Руслана в мережі прозвали “коригувальником з народу” та “очами Гостомелю”. Однак виявилося, що він не просто народний месник, а досвідчений боєць із позивним “РЕМ”. Він брав участь у багатьох боях, зокрема й у Донецькому аеропорту. Однак під час “місії” у Гостомелі він офіційно не був військовослужбовцем.
Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram: