Постраждалі можуть звертатися конфіденційно за номерами довіри. Фото: Facebook/Хонда
Загалом протягом лютого на телефон довіри 15-00 надійшло 1301 звернення.
З них 328 — щодо домашнього насильства. Жертвами домашньої тиранії стають і жінки, і діти, і чоловіки. Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.
«За лютий надійшло 328 звернень, що стосувалися домашнього насильства: від 253 жінок та 75 чоловіків. У січні було зафіксовано 297 звернень. Тобто у порівнянні з минулим місяцем кількість дзвінків на гарячу лінію збільшилась, однак несуттєво. При цьому до правоохоронних органів щодо насильства в родинах звернулись 2 167 разів, були здійснені 2 083 виїзди», — зазначила Хонда.
Заступниця голови КМДА Марина Хонда. Фото: Борис Корпусенко
Заступниця голови КМДА також додала, що протягом лютого послугами кімнат кризового реагування Центру скористалися 13 осіб, із яких вісім жінок та п’ять дітей. У притулку за цей час перебувало 11 осіб — сім жінок та чотири дитини. Також у місті функціонують мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, які за місяць надали 96 консультацій з питань домашнього насильства.
Від початку повномасштабного російського вторгнення на телефон довіри 15-00 Київського міського центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству, надходять багато звернень, що пов’язані саме з війною. Так, у лютому майже тисяча дзвінків стосувалася переживань через війну та проблеми в сім’ї.
Люди звертались через фантомні звуки вибухів, страхи померти, втратити родину, знову потрапити під окупацію. Крім того, кияни, які телефонували на номер 15-00, ділилися переживаннями щодо втрати заробітку, кризи в родинних стосунках, сварки з дітьми, через панічні атаки тощо.
«Хочу нагадати, що звертатися за допомогою — це нормально і, більше того, необхідно. Якщо відчуваєте потребу в підтримці, будь ласка, звертайтеся за безкоштовною психологічною допомогою до служби телефону довіри Київського міського центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству», — наголосила Хонда.
Нагадаємо, що служба довіри працює цілодобово, безоплатно та абсолютно конфіденційно за номерами:
- 15-00 (зі стаціонарного)
- 044-272-15-00 (з мобільного).
Також можна отримати очну психологічну підтримку та юридичну допомогу безпосередньо в Центрі гендерної рівності, запобігання та протидії насильству за адресою: вул. Юрія Іллєнка, 20.
Звернутися для консультацій юристів і психологів можливо також у соціальних мережах Центру у Facebook та Instagram.
На початку поточного року у столичному притулку для жінок завершили ремонт. Зокрема, у приміщенні, де перебувають постраждалі від домашнього насильства, замінили вхідні двері, санвузли та зробили утеплення.
Питання насильства ускладнилося через повномасштабне вторгнення. Київська влада у співпраці з поліцією та іншими службами продовжує розбудовувати систему протидії цьому явищу. Для тих, хто страждає від домашнього насильства, працюють кризові центри, притулки, мобільні бригади, психологи, юридичні консультанти, а також телефон довіри.
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua