Будівля зведена 1912 року. Фото: Київська прокуратура
Земельна ділянка незаконно вибула з комунальної власності та неодноразово перепродавалася. Тут планували звести офісно-житлову прибудову.
Північний апеляційний господарський суд у повному обсязі задовільнив позовну заяву Київської міської прокуратури та витребував з незаконного володіння земельну ділянку історико-культурного призначення на Печерську вартістю понад 34 млн гривень. Про це повідомили у пресслужбі Київської міської прокуратури.
Земельна ділянка на вулиці Миколи Гайцана включає в себе прибудинкову територію будинку, розташованого по вулиці Михайла Омеляновича-Павленка, а також сам будинок, який є пам’яткою історії та культури 20 сторіччя та пам’яткою архітектури.
Також земельна ділянка знаходиться в центральній планувальній зоні, історичному ареалі міста, зоні регулювання забудови першої категорії на землях історико-культурного призначення.
«Разом із тим, земельна ділянка незаконно вибула з комунальної власності та неодноразово перепродавалася. Нові власники незаконно змінили її цільове призначення та планували звести офісно-житлову прибудову до будинку- пам’ятки», — зазначили у Київській прокуратурі.
Враховуючи те, що земельна ділянка історико-культурного призначення вибула з комунальної власності всупереч волі територіальної громади, з метою недопущення її забудови та збереження пам’ятки архітектури, Київська міська прокуратура звернулася до суду з позовною заявою в інтересах держави.
Що відомо про будівлю
Будинок по вулиці Михайла Омеляновича-Павленка № 14/12 — колишній прибутковий будинок. Зведений 1912 року архітектором Євгеном Єрмаковим, який на замовлення київської єпархії спроєктував низку споруд у Києві, зокрема кілька храмів, монастирських будівель, прибутковий будинок Микільського собору на Печерську тощо.
Будівля має пишне декоративне оздоблення. Рослинним ліпним орнаментом прикрашені міжвіконні простінки четвертого поверху й підвіконні ніші. У насиченому орнаментикою наріжному фронтоні з круглим горищним вікном проглядаються мотиви українського бароко.
Після знесення старих споруд стоїть на виокремленому трикутному острівці.
Рішенням виконавчого комітету Київської міськради народних депутатів № 1107 від 18 листопада 1986 року внесений до реєстру пам’яток архітектури місцевого значення (охоронний номер 258).
У Києві судитимуть підприємця, який вкрав бюджетні гроші під час реставрації Маріїнського палацу. Збитки державі оцінили у понад 1,3 мільйона гривень.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua