З початку повномасштабного нападу росії дитяча лікарня Охматдит переформатувала свою роботу. Найважчих пацієнтів спочатку евакуювали зі столиці, а потім почали рятувати як дітей, так і дорослих, які стали жертвами російських обстрілів та бомбардувань. Водночас продовжили виконувати унікальні операції, зокрема із трансплантації органів та кісткового мозку.
Як зазначає головний лікар Охматдиту Володимир Жовнір, вони дбають, щоб маленьким пацієнтам та їхнім батькам було психологічно добре, щоб і «стіни лікували». Тому у актовій залі часто влаштовують концерти, а в гості до маленьких пацієнтів навідуються зірки. Саме для того, аби покращити настрій пацієнтів один із фасадів корпусів лікарні перетворили на яскраве панно за мотивами творів Марії Примаченко.
Крилаті коні і котик
У співпраці з Фондом Родини Марії Примаченко та агенцією Creative Beast заплановано цілу серію муралів. Першими тваринами, що з’явилися став жовтий тапір, червоні крилаті коні та задумливий білий котик. До великої втіхи маленьких пацієнтів, кольорових звірів дуже гарно видно з верхніх поверхів нового корпусу лікарні.
«Навесні росіяни знищили музей у якому зберігали картини Марії Примаченко. На щастя, картини художниці вдалося врятувати, і я б сказав, що це спонукало ще більше поширювати образи геніальної художниці. Водночас колаж у Охматдиті ми створили у повазі до авторського права», — зауважив голова ГО «Шум.Рейв» Євген Скрипник.
Сходи біля головного корпусу теж хочуть перемалювати.
Він розповів, що зараз запустили фандрейзинг коштів для продовження цієї програми. Зокрема, щоб перемалювати сходи перед корпусом із новим муралом треба всього шість тисяч гривень.
Також Фонд Марії Примаченко також оголосив про старт проєкту зі створення у Болотні, рідному селі художниці, мистецької резиденції та музею. Усі охочі можуть задонатити для цього кошти на спеціальному сайті, або придбати мерч, принагідно вказавши, куди спрямувати гроші — на нові мурали у Охматдит чи мистецьку резиденцію.
Єнот у Охматдиті. Фото: Наталка Марків
Мурал на паркані лікарні
До слова, на території найбільшої лікарні уже є мурали. Декілька років тому відомий київський стріт-арт художник Віталій Гідеван намалював єнота біля нового корпусу, який став візитівкою лікарні. Але небагато киян знають про те, що на паркані лікарні є ціла художня розповідь у стилі «зоряних війн».
Та й всередині лікарні коридори виглядають наче художні галереї. Так Центр крові прикрашають Супергерої.
Кожен, хто здає кров — супергерой. Фото: Борис Корпусенко
«Думаю, було б гарно, щоб колись до нас люди приходили, як на Пейзажну алею, щоб наша лікарня асоціювалася не тільки з болем і подоланням хвороб, а й мистецтвом. Ми розглядаємо лікарню як поєднання високих медичних технологій, митців, лікарів, журналістів — усієї спільноти, зацікавленої у гарному майбутньому країни. Тому ми відкриті для різних мистецьких проєктів», — зауважив генеральний директор Охматдиту Володимир Жовнір.
До слова, у межах арт-туру «Вшанування пам’яті. Світло для надії» всесвітньо відомий митець Геррі Хофштеттер підсвітить будівлі й пам’ятники України, аби вшанувати пам’ять жертв російської агресії. Одне з таких світлових шоу у четвер, 23 лютого, увечері, побачили на стінах клініки Охматдит.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua