Дерусифікація дійшла до найпівденніших земель України — станції Академік Вернадський в Антарктиді. Про це повідомили у Національному антарктичному науковому центрі.
Учасники 27-ї УАЕ провели масштабний ремонт дороговказу біля станції «Академік Вернадський». Оскільки вказівник прослужив понад 20 років, він неабияк потребував оновлення: як фізично, так і змістовно.
Тому лікар Василь Матковський та механік Максим Білоус реставрували низку старих табличок, які заіржавіли, наприклад, Черкаси, Київ, Малин, Львів, Харків, Варшава, Ротера (британська станція) та інші, а також «декомунізували» Кіровоград на Кропивницький, а також «дерусифікували» транслітерацію Вінниці та Одеси;
Також додали нові символічні міста — Маріуполь, Херсон та Бучу (їх вперше розмістили на вказівнику ще після звільнення Херсона в листопаді 2022-го.А також Коломию та Івано-Франківськ (рідні для Василя), Нью-Йорк, Оттаву та столиці (або знакові міста) інших країн, які підтримують Україну.
Нові таблички на українській станції. Фото: Сергій Глотов
Нові таблички на українській станції. Фото: Сергій Глотов
«Кожна експедиція має традицію покращувати нашу станцію, яка на рік стає другою домівкою. Ми вирішили це зробити у такий спосіб», — розказав про ініціативу Василь Матковський.
Для втілення проєкту багато попрацювали в столярній майстерні, а згодом і на вулиці. Зрештою дороговказ отримав як новий вигляд, так і нові сенси.
«Крім рідних міст, додалась пам’ять про завданий біль та неминучі перемоги. І, безперечно, подяка людям цивілізованого світу, що підтримували нас і всю Україну. Мабуть, ніколи ще станція не чула скільки вигуків „Слава Україні“ з човнів та суден, що проходили повз. Вигуків з різними акцентами, але з одностайною підтримкою», — розповів Матковський.
У Національному антарктичному науковому центрі подякували нашим полярникам за таку неймовірну роботу і висловили сподівання, що на вказівнику неодмінно з’являться українські Ялта, Мелітополь, Донецьк, Луганськ та інші наші тимчасово окуповані міста.
Фото: Сергій Глотов, Василь Матковський
Нещодавно полярники опублікували просто приголомшливі фото китів, яких вони вивчають за допомогою дронів.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua