ЗРК Patriot, які Україна отримує від міжнародних партнерів, можуть збивати не лише балістичні ракети, а й ворожі літаки, що з тимчасово окупованих територій завдають ракетно-бомбових ударів по території України.
Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, передає Укрінформ.
«Комплекс хороший не тільки в плані збиття балістичних ракет, це комплекс далекого радіусу дії. Ми, на жаль, не маємо таких далекобійних зенітних систем, тому що у нас основний комплекс — це Бук-М1 з дальністю до 40 кілометрів, С-300 — з дальністю 70 кілометрів. Тому дальність дії в 150 кілометрів, які мають комплекси і Patriot, і SAMP/T, допоможе насамперед збивати не лише балістичні ракети, а й протистояти російській авіації на великих відстанях», — заявив Ігнат.
Наявність далекобійних зенітних систем, а також авіації, здатної завдавати удару на понад 150 кілометрів, віджене російську авіацію від наших кордонів.
Ігнат уточнив, що мова йде про збиття ворожих літаків на тимчасово окупованих територіях України, звідки рашистські літаки завдають ракетно-бомбових ударів по позиціях Сил оборони.
За його словами, комплекси буде розміщено таким чином, аби вони прикривали нашу критичну інфраструктуру, війська.
До слова, ще у грудні 2022 року, коли стало відомо, що Сполучені Штати передадуть Україні систему Patriot, експерти Forbes припускали, що володимир путін може наказати цілеспрямовано розшукати та знищити батарею.
Головне призначення ЗРК Patriot — прикриття військово-морських та військово-повітряних баз, а також великих адміністративно-промислових центрів від можливих засобів повітряного нападу. Комплекс здатний одночасно виявляти та розпізнавати понад 100 повітряних цілей, а потім безперервно супроводжувати вісім із них. А ще випускати та наводити на кожну з цих восьми цілей до трьох ракет.
До слова, вночі, 9 березня росія атакувала Україну одразу шістьма надзвуковими ракетами «Кинджал».
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua