У столиці докладають зусиль для покращення екологічної ситуації. Фото: Борис Корпусенко
Опинившись між Мадридом та Токіо, Київ посів 26 місце рейтингу, потрапивши до так званої «зеленої» зони. У звіті компанія IQAir відзначила столичну мережу моніторингу повітря.
У щорічному світовому рейтингу IQAir World Air Quality Report Київ увійшов до тридцяти столиць світу з найкращими показниками стану атмосферного повітря.
Також столиця України отримала особливу відзнаку як місто, яке попри повномасштабну війну розбудовує систему моніторингу повітря та докладає зусиль для покращення екологічної ситуації. Про це повідомив начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний.
Олександр Возний. Фото: Борис Корпусенко
«Безумовно, на наші позиції в цьогорічному рейтингу вплинуло введення воєнного стану в Україні, зменшення кількості транспорту та інтенсивності роботи підприємств у столиці. Однак, не менш важливим є те, що завдяки нашій активній позиції з 2022 року компанія IQAir отримує інформацію про стан повітря у Києві безпосередньо від міської системи моніторингу, — зазначив Олександр Возний. — Як бачимо, це позитивно вплинуло на об’єктивність формування індексу якості повітря столиці та нашу позицію у щорічному рейтингу».
У звіті відзначили, що у Києві розбудовується комплексна мережа моніторингу якості повітря. Збір і поширення даних про якість повітря дає можливість інформувати мешканців столиці про ці важливі для здоров’я показники.
Згідно з даними рейтингу, концентрація пилу фракції PM 2.5 у Києві за минулий рік знизилася на 50% — з 18,8 до 9,5 мг/м3. Це забезпечило потрапляння столиці України до «зеленої» зони списку разом із такими містами як Вашингтон (США), Копенгаген (Данія), Осло (Норвегія) та іншими.
Усього до цьогорічного рейтингу IQAir World Air Quality Report увійшло 116 столиць. Серед мегаполісів із найбільш забрудненим повітрям опинилися Нджамена (Чад), Дака (Бангладеш), Багдад (Ірак). У списку міст із найчистішим повітрям — Сан-Хуан (Пуерто-Ріко), Гамільтон (Бермуди) та Канберра (Австралія).
IQAir World Air Quality Report — щорічний рейтинг, який складає міжнародна компанія IQAir з 2018 року. У цьогорічному звіті представлені дані про якість повітря за показником пилу фракції PM 2,5 із 7323 міст світу. Дані, використані у звіті, були зібрані з понад 30 000 станцій моніторингу якості повітря, включно із міською системою моніторингу Києва.
У Києві діє мережа із 7 високоточних (референтних) та 46 індикативних пунктів спостережень за станом атмосферного повітря європейського зразка. Пункти спостережень аналізують повітря за такими показниками як пил (РМ1.0, PM 2,5 і PM10), діоксид сірки, оксид азоту, озон, сірководень, летючі органічні речовини. Дані з датчиків фіксуються щохвилини, зберігаються на сервері та виводяться у режимі реального часу на сайт asm.kyivcity.gov.ua та в додаток «Київ Цифровий».
У застосунку «Київ Цифровий» також можна дізнатися про рівень радіації у столиці. Це черговий крок до відкритості екологічних даних.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua