У Києві муніципали здійснюють фізичну та технічну охорону понад тисячу об’єктів, які належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва.
Йдеться переважно про заклади освіти (школи, дитячі садки, дитячо-юнацькі спортивні школи), а також — об’єкти критичної інфраструктури, парки, сквери. Робота охоронників сприяє збереженню майна громади та підвищує безпеку киян.
Про це в інтерв’ю «Вечірньому Києву» розповів директор комунальної організації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Муніципальна охорона» Сергій Чернишев.
«Школи у робочий час (з 8 до 18 години) фізично охороняють наші співробітники. Також у закладах середньої освіти встановлені тривожні кнопки. Коли хтось натискає таку кнопку, то надходить сигнал „Тривога“ і на виклик відразу виїжджає група швидкого реагування», — підкреслив Сергій Чернишев.
Сергій Чернишев. Фото: Муніципальна охорона
За словами керівника Муніципальної охорони, охоронці також залучаються до організації дій у випадку виникнення надзвичайних ситуацій. Наприклад, у разі повітряної тривоги працівник муніципальної охорони надає допомогу в евакуації учнів до укриття.
Також муніципали цілодобово чергують у столичних медичних закладах різного профілю. Серед яких — лікарні, поліклініки та пологові будинки.
Під час чергування муніципали охороняють майно закладів. А також у разі необхідності надають допомогу та підтримку персоналу під час вирішення різних конфліктних ситуацій із відвідувачами та пацієнтами.
«Варто зазначити, що найбільша кількість випадків стосовно втручання співробітників охорони у вирішення конфліктних ситуацій припадає на комунальне некомерційне підприємство «Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги» та «Київську міську клінічну лікарню №17», — розповів директор.
Також в інтерв’ю Сергій Чернишев розповів про цікаві випадки, які траплялися під несення служби міськими охоронцями.
Інна БІРЮКОВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua