Художник належить до покоління, яке виросло у незалежній Україні. За двадцять років у образотворчому мистецтві він багато експериментував, пройшов шлях від реалізму до абстракції.
У Національному музеї «Київська картинна галерея» можна познайомитися з його абстрактним живописом різних років.
Художник Костянтин Роготченко.
«Над циклом працював з 2013го року. На початку хотів створити український інтер’єрний живопис світового рівня, працював над композиціями, — поділився Костянтин Роготченко. — Зазвичай першим приходить образ, намагаюся знайти ексклюзивні кольори. І потім втілюю на полотні. Як не парадоксально, але саме абстрактний живопис впритул наблизив мене до усвідомлення реальності, дозволив проникнути в сутність сьогодення, осягнути ті речі, які сприймаються лише інтуїтивно. Усю цю специфіку я намагаюся структурувати за допомогою логіки ліній та строгої геометрії форми».
На виставці «Місто, якого немає» показують абстрактний живопис Костянтина Роготченка.
На виставці «Місто, якого немає» показують абстрактний живопис Костянтина Роготченка.
Базою для абстрактного живопису є пейзаж, у роботах можна відчути море, поля, ліси. Передчуття війни помітне в роботах «Палаюче море», «Війна за Україну», «Місто, якого немає». А ось живопис останніх років, навпаки, світлий, радісний, веселий, життєдайний. Митець побачив і відчув перемогу. Мовою образотворчого мистецтва живописець запевняє, що життя повернеться навіть в постраждалі регіони.
Робота Костянтина Роготченка.
Робота Костянтина Роготченка.
Робота Костянтина Роготченка.
Костянтин Роготченко народився 1989 року в Києві. Навчався у Київському національному університеті технології та дизайну на факультеті графічного дизайну. Член об’єднання «Арт-рух» (2004-2008). У 2014 році був удостоєний звання лауреата премії ім. Георгія Якутовича за працю «Вітер». Член Національної спілки художників України (2015). Роботи знаходяться в приватних колекціях та в Державному художньому музеї Литви.
Костянтин Роготченко. Місто, якого немає
Коли: до 22 березня, 11:00 — 17:00 (каса до 16:30), кожного дня, окрім вихідних музею (пн, чт)
Де: Національний музей «Київська картинна галерея», вул. Терещенківська, 9
Вартість квитка: 80 грн., пільговий квиток 40 грн.
Мистецтво, яке зцілює: у столичній галереї демонструють пейзажі та людей мирної України.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua