Попри рішення Уряду від 30 березня про передачу Києво-Печерської лаври у державну власність, священики та прибічники УПЦ (МП) сьогодні знов не допустили членів комісії Міністерства культури та інформаційної політики.
Відео з блокуванням поширила низка телеграм-каналів.
Києво-Печерська лавра 31 березня 2023 року. Відео: Суспільне
Представники УПЦ МП заявляють, що пропустять комісію лише після відповідного рішення суду.
Комісія України з приймання-передачі державного майна лаври після недопуску для проведення перевірки має намір звернутися до поліції, а також подати позов до суду щодо усунення перешкоджання користуванню майном.
«Є вчорашнє рішення уряду. Це означає, що немає жодних правових підстав для розміщення монастиря на території заповідника. Ми звертатимемося спочатку до поліції за статтею 179 Кримінального кодексу, це „незаконне утримання, осквернення або знищення релігійних святинь“. Наступною дією одразу подаватимемо позов до суду щодо усунення перешкоджання користуванню майном», — сказала агентству «Інтерфакс-Україна» член комісії, директорка департаменту культурної спадщини Мінкультури Мар’яна Томин у п’ятницю вранці.
Вже з понеділка, 3 квітня, комісія виконає всі необхідні юридичні дії та дочекається рішення суду для подальшого розвитку подій.
Водночас вона наголосила, що влада не має наміру застосовувати силові методи.
Олексій Данілов, секретар РНБО заявив, що до духовенства не застосовуватимуть фізичної сили, щоб виселити їх з Лаври
«Ми усвідомлюємо, що є план у москви щодо створення картинки для російського ТБ про те, що ми як влада чинимо фізичний тиск на представників духовенства. Ми цього робити не будемо», — заявив Данилов.
Читайте також «Все по гріхах наших»: ченці УПЦ (МП) мають покинути Нижню Лавру.
УПЦ (МП) не виїхала з Києво-Печерської лаври, а комісію Мінкульту не пустили на територію.
«Нечисть» і «чорти»: віряни УПЦ МП другий день протестують під Лаврою і сваряться з журналістами.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua