Із 2019 року місту у цьому допомагає Фонд Народонаселення ООН в Україні. Фото: Борис Корпусенко
У столиці вже працює цілодобовий телефон довіри, кімнати кризового реагування, притулки та центри допомоги.
Усі спеціалізовані служби столиці у сфері запобігання та протидії насильству сьогодні виконують свою головну функцію — допомагають розірвати коло насильства. Про це йшлося на зустрічі з Фондом Народонаселення ООН в Україні — UNFPA Ukraine в рамках роботи над фільмом про програму «Міста та громади, вільні від насильства», повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.
За її словами, з моменту відкриття програми «Міста та громади, вільні від насильства» місто почало співпрацювати з UNFPA, будуючи разом Київську муніципальну систему запобігання та протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству.
До слова, КМДА та Представництво Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні підписали меморандум про спільну протидію домашньому насильству 19 жовтня 2019 року.
Підписання Меморандуму з представником Фонду UNFPA Ukraine Хайме Надаль. Фото: Борис Корпусенко
«Місто знаходило приміщення, а фонд допомагав з ремонтом, технікою, навчанням фахівців. Навіть call-центр ми запустили разом. Також це дало можливість прийняти першу Міську цільову програму зі співфінансуванням», — зазначила Марина Хонда.
Серед результатів спільної роботи — цілодобова служба «Телефон довіри», кімнати кризового реагування, притулки, Денний центр соціально-психологічної допомоги, Центр допомоги врятованим, мобільні бригади, які оперативно надають допомогу постраждалим від домашнього насильства у Києві.
«Ми маємо спільні досягнення, якими можемо пишатися, — підкреслила Марина Хонда. — І це не лише побудована інфраструктура і заклади, але й кваліфіковані спеціалісти».
Як зауважила заступниця голови КМДА, три роки, що працюють наші притулки, жодна постраждала особа не повернулася до кривдника. І це — величезний результат роботи кожного фахівця.
«Ми всі мріємо про те, щоб статистика домашнього насильства в Україні дорівнювала нулю, — наголосила Марина Хонда. — І саме для цього має бути розроблена превентивна система. Вона дуже складна у розбудові, довгий час невидима для громадськості, і дає результат не одразу. Мій план зараз — робота над її розбудовою у Києві. Щоб доносити суспільству, що насильство не є нормою. Щоб розірвати коло насильства».
Від початку 2023 року на телефон довіри Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству 15-00 надійшло 3365 звернень. Понад третина з них, а саме 940, стосувались домашнього насильства.
Нагадаємо, що служба довіри працює цілодобово, безоплатно та абсолютно конфіденційно за номерами:
- 15-00 (зі стаціонарного)
- 044-272-15-00 (з мобільного).
Також можна отримати очну психологічну підтримку та юридичну допомогу безпосередньо в Центрі гендерної рівності, запобігання та протидії насильству за адресою: вул. Юрія Іллєнка, 20.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua