Слідство у цій драматичній історії тривало майже три роки.
25 серпня 2020 року майор Володимир Холодний, бувши у стані алкогольного сп’яніння, на території військової частини по вулиці Зоологічній в Києві, збив трьох курсанток. Тетяну Ніколаєву, Галину Ніколін та Олександру Гуй.
Травми у дівчат виявились важкими: двом постраждалим ампутували по одній нозі, а у третьої діагностували переломи обох ніг.
Як з’ясувалось, за два тижні до аварії майора перевели до цієї військової частини на посаду начальника курсу факультету підготовки військових лікарів, тож Холодний вирішив це відсвяткувати.
Спочатку військового відправили на гауптвахту, а згодом суд відпустив його під заставу.
Постраждалі відмовились від грошової компенсації, адже у винуватця ДТП у дружини онкологічна хвороба. Дівчата також розповіли, що слідчий у справі не приходив до них, аби взяти свідчення.
Через три роки розслідування, Шевченківський районний суд, за порушення правил дорожнього руху, що спричинило потерпілим тяжкі тілесні ушкодження, майору Холодному призначив 6 років позбавлення волі та заборону на 3 роки керувати транспортними засобами.
Постраждалі у ДТП в залі Шевченківського райсуду. Фото: sudreporter.org
Військовий шпиталь виставив вимогу — сплатити 249 тисяч гривень, які установа витратила на лікування постраждалих дівчат-курсанток.
Фігуранта заарештували прямо в залі суду конвоїри, повідомляє видання «Судовий репортер».
До слова, прокурорка Дар’я Лисенко на дебатах 31 березня вимагала максимального покарання для обвинуваченого — 8 років ув’язнення. Вона переконана, що поведінка Холодного, а саме затягування судового процесу, попри неодноразові заяви про визнання вини, не вказувала на щире каяття. А пом’якшення вироку, вважає звинувачувач, негативно вплине на ставлення інших водіїв до правил дорожнього руху.
Адвокат Холодного зазначив, що підсудний скоїв ненавмисний злочин. Він має двох неповнолітніх синів та хвору дружину. Тому захисник просив пом’якшити покарання та звільнити Холодного, давши йому 5 років позбавлення волі умовно.
Постраждала Галина Ніколин підтримала позицію прокурорки. Вона вважає, що військовий — «соціально безвідповідальна людина», адже пив з підлеглими та п’яним сів за кермо.
«Щоразу я згадую цей день — 25.08.2020, і бачу, що на місці події було близько 15 людей. Жертв могло бути набагато більше. Ніхто ніколи не поверне нам наше здоров’я, — підсумувала курсантка.
«Якщо він сподівався, що за ці роки наші емоції стихнуть, це марно, бо він не знає, що таке одягати протез щоранку, який не хоче вдягатися. Що таке на милицях ходити, які будуть з тобою до кінця життя? Як у 24 роки розбилося все моє життя!» — заявила у виступі друга курсантка Тетяна Стінська (Ніколаєва).
А третя постраждала Олександра Гуй, яку через важкі травми та ампутацію ноги відправили до Німеччини на лікування, дала свідчення з відеозв’язку і на засідання суду не приїхала.
До слова, суд тягнувся так довго, бо сам звинувачуваний раптом відмовився від короткої процедури та захотів довгої з допитом усіх свідків, яких було нелегко зібрати.
Останні кілька місяців засідання доводилося п’ять разів відкладати, оскільки Холодний не міг забезпечити явку всіх своїх свідків, але наполягав на їхньому допиті.
На Київщині судитимуть водія, який п’яним збив на смерть школярку. За смертельний наїзд на 14-річну дитину в стані алкогольного та наркотичного сп’яніння (ч. 3 ст. 286-1), а також залишення дівчинки без допомоги (ч. 1 ст. 135) йому загрожує від п’яти до 10 років ув’язнення.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua