Стрічка досліджує цей феномен. Кадр із фільму
Стрічка київського режисера про феномен індійської йоги вийшла у 1970 році.
Зустріч влаштують до 90-річчя режисера картини Альмара Серебренікова.
Серебреніков Альмар Олександрович — український кінооператор, режисер-документаліст. Лауреат премії ім. М.В.Ломоносова (1967). Заслужений діяч мистецтв УРСР (1980).
Народився 8 грудня 1932 року. Закінчив Київський державний університет ім. Т. Г. Шевченка (1955) та операторський факультет Всесоюзного державного інституту кінематографії (1964).
Працював на кіностудії навчальних фільмів. З 1962 року — оператор і режисер студії «Київнаукфільм». Як оператор знімав, зокрема, стрічки «Розповіді про Шевченка», «Дніпровські етюди», «У плавнях Дніпра».
Картина «Індійські йоги — хто вони?» стала дебютною режисерською роботою Альмара. Серед інших його фільмів — «Загадковий світ тварин», «В.М.Глушков, кібернетик», «Народження українського кіно», «Національний музей «Чорнобиль».
Відійшов у засвіти 5 лютого 1998 р. у Києві.
10 грудня у кінотеатрі «Ліра» відбудеться зустріч «Альмар Серебреніков. Відчути час/ Вечір до 90-річчя режисера». У вечорі пам’яті візьмуть участь дружина режисера — кінознавець, режисер і викладач Людмила Серебренікова, а також представники київської студії йоги.
Відвідувачі мають змогу на великому екрані переглянути його документальний фільм «Індійські йоги — хто вони?» (1970 рік, 50 хвилин), знятий на студії «Київнаукфільм» (нині — Національна Кінематека).
У картині, окрім оригінальних зйомок, використані кадри кінохроніки і сюжети Болгарської студії науково-популярних фільмів і Бомбейської студії документальних фільмів.
Фільм у популярній манері оповідає про феномен індійської йоги. Автори нагадують глядачам про тисячолітню історію йоги, підкреслюючи зв’язок фізичних вправ із філософією та етикою цього стародавнього вчення.
Зйомки картини відбувалися у наукових закладах і клініках країн колишнього СРСР, Болгарії та Індії. Вчені демонструють успіхи досягнуті за допомогою використання спадщини йогів. Автори оповідають як гімнастика, дихальні вправи і медитативна практика часто застосовуються у арсеналі практикуючих медиків і використовуються у боротьбі з різноманітними захворюваннями сучасної людини.
Існує дві версії фільму — коротка прокатна версія тривалістю 50 хвилин і повна версія фільму, у якій обговорюється ясновидіння і телекінез та висвітлена одна з міських легенд.
Коли: 10 грудня о 15:00
Де: кінотеатр «Ліра», вулиця Велика Житомирська, 40
Вхід на подію вільний.
У столиці кінофестиваль «Молодість» назвав переможців. Вперше за багато років Гран-прі отримав фільм українського режисера — «Памфір».
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua