Температура води у Києві у Дніпрі нині 9.8°C. Критичний рівень води в Дніпрі для столиці складає понад 800 сантиметрів, за словами Сергія Попка, начальника КМВА, сьогодні вранці рівень складав 650 см, порівняно з учорашнім, він впав на 7 сантиметрів.
Також на 9 годину ранку по місту Києву не зафіксували аварійних підтоплень. Сьогодні триває пропуск весняного водопілля через Київську ГЕС, тому на річці Дніпро у столиці, ще утримується затоплення заплавних територій: парку «Муромець», «Гідропарку», Труханова острова, Галерної затоки, Корчуватого, приватних ділянок у районі Осокорків. Рівень небезпеки гідрологічних явищ — другий («помаранчевий»).
Втім, пік паводків ще попереду. За прогнозами Укргідрометцентру, він очікується 22 квітня. Прогнозують, що максимальний рівень водопілля на Дніпрі в межах Києва не нестиме загрози промисловим об’єктам і житловим масивам міста.
Сергій Попко, начальник КМВА. Фото: КМВА
Можливе подальше підтоплення місць відпочинку на Трухановому острові, у «Гідропарку», парку Муромець. Часткові підтопить садово-дачну забудову Воскресенських Садів, Русанівських Садів, Осокорків, Позняків та Вишеньок.
Усі служби Києва готуються до можливих надзвичайних ситуацій. Тому завтра, 19 квітня, завчасно, до настання піка паводка, проведуть спеціальні навчання. Відпрацюють організацію та виконання аварійно-рятувальних та невідкладних робіт в умовах надзвичайної ситуації під час паводка.
Мета тренування — перевірка розроблених планів, готовність органів управління та сил цивільного захисту міста діяти у разі виникнення надзвичайних ситуацій.
В навчаннях братимуть участь представники муніципальної безпеки, житлово-комунальної, транспортної інфраструктури, охорони здоров’я, національної поліції, патрульної поліції, ДСНС, аварійно-рятувальної служби, КП «Плесо», «Київавтодору».
А також представники Товариства Червоного Хреста України, Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
У КМВА повідомляють, що використовуватимуть і спеціальну техніку та обладнання. Відпрацюють проведення інженерного захисту, будівництво дамби мішками з піском, а також відкачування води з підтопленого об’єкта, евакуацію людей з підтоплених територій і надання екстреної медичної допомоги у надзвичайних умовах.
Начальник КМВА Сергій Попко запевнив киян: «Київ готується. Київ буде захищений. Тож прошу усіх мешканців зберігати спокій, не панікувати. Бережіть себе і близьких, наближайте мир в Україні після нашої Перемоги!»
Читайте також: «Весняне водопілля у Києві та області: поточна ситуація». Інформації про підтоплення інфраструктурних об’єктів у Києві наразі немає.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua