До критичного рівня води лишається ще 50-60 см. Через це у столиці проводять додаткові тренування сил цивільного захисту, рятувальників та всіх служб, які можуть бути залучені у наданні допомоги мешканцям.
Минулого тижня через весняну повінь постраждали вісім областей України. Зокрема, Київ та Київська область. Так, 17 квітня, рівень води у Дніпрі піднявся на 0,5-1 метр у порівнянні з минулими роками.
У столиці затоплення торкнулись заплави, прирічкових територій у міській і приміській зоні, у місцях відпочинку Гідропарк, Труханів острів, парку «Муромець» тощо.
За даними Укргідрометцентру, пік весняної повені у Києві буде 22 квітня. Під загрозою водопілля можуть опинитися одразу шість районів столиці: Голосіївський, Подільській, Оболонський, Деснянський, Дарницький та Дніпровський.
Під небезпеку підпадають дачні ділянки приватного сектору. Водночас для промислових та житлових об’єктів загрози немає.
Через це у місті провели навчання з протидії наслідкам повені. До тренування залучили 120 представників рятувальних служб та комунальників.
Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв переконує, наразі у місті немає підтоплень критичного рівня, що призвели до аварійних ситуацій, але рятувальні та комунальні служби повинні бути напоготові і мати чіткий алгоритм дій.
Петро Пантелеєв. Фото: КМДА, Михайло Криволапов
«Під час цих навчань ми ще раз перевіряємо готовність до захисту міста в разі виникнення ситуацій, пов’язаних із наслідками повені, критичним збільшенням рівня води у Дніпрі, та демонструємо навички особового складу, на який покладено організацію роботи із запобігання та ліквідації наслідків гідрологічних надзвичайних ситуацій», — розповів Петро Пантелеєв.
На очах у журналістів рятувальники: розгорнули штаб, врятували потерпілих від повені на плавзасобі, надали екстрену медичну допомогу, дістали з дна водойми затонулий човен, побудували дамби мішками з піском, погодували евакуйованих людей тощо.
Одним з тих, хто брав участь у тренуванні, був Євген Варава, командир швидкого реагування Вишгородського району Товариства Червоного Хреста України.
Євген Варава. Фото: Даша Гришина
«Ми одні з перших зіштовхнулись з такою проблемою, оскільки у Вишгородському районі є підтоплення. Але наразі ситуація контрольована. На випадок небезпеки наша основна задача полягає у тому, щоби евакуювати населення; надати їм першу медичну й психологічну допомогу», — говорить чоловік.
Зараз у штаті з Євгеном 23 людини. Усі вони працюватимуть спільно з рятувальниками ДСНС, державними та комунальними спеціалістами.
За словами Романа Ткачука, директора Департаменту муніципальної безпеки, є низка чинників, через які вода у Дніпрі піднялась на метр вище у порівнянні з минулим роком. Одне з них — це великий військовий напад рф на Україну.
Роман Ткачук. Фото: КМДА, Михайло Криволапов
«Минулими роками ми мали штучне регулювання рівня Дніпра на території Києва, оскільки працював каскад ГЕС до Чорного моря, і який давав можливість нам за рахунок Київського, Канівського та Каховського ГЕС у штучному режимі тримати рівень Дніпра.
Але ж на сьогодні у звʼязку з військовими діями та агресією рф ми маємо пошкодження на Каховській ГЕС, яка не працює. Тому й порушується увесь цикл технологічних робіт самих ГЕС. Такі чинники разом з весняним водопіллям та рясними дощами призводить до підвищення рівня води», — пояснює Роман Ткачук.
Наголошуємо, що київські рятувальники та синоптики постійно моніторять рівень Дніпра та тримають руку на пульсі. Станом на зараз ситуація з водопіллям на головних річках України стабілізувалася.
Фото: КМДА, Михайло Криволапов
Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua