У п’ятницю, 21 квітня, в Українсько-данському молодіжному домі пройшов інтерактивний захід, на якому обговорили потреби молоді та можливості молодіжних центрів в Україні. Подія відбулася в рамках саміту «Сила партнерства».
Розпочався захід зі знайомства з вже чинними молодіжними центрами та просторами в Україні.
Ініціаторка проєкту з відновлення молодіжного осередку в громаді Анна Богатирьова розповіла про досвід зі створення та розвитку молодіжного простору у Баришівській громаді.
Вона наголосила, що молодіжні простори вкрай необхідні для ефективної участі молоді в громадському житті, їхнього становлення та розвитку, а також реалізації творчого потенціалу.
Попередній хаб Баришівської громади ще на початку повномасштабного вторгнення рф знищила ворожа ракета, втім це лише стало поштовхом для того, щоб відновити роботу та працювати ще ефективніше.
Анна Богатирьова
Нині молодіжний простір у Баришівській громаді продовжує ефективно працювати. В умовах війни зосередили увагу на проведенні тренінгів із надання первинної медико-санітарної та психологічної допомоги.
Важливим вектором роботи простору є впровадження молодіжної політики, залучення молоді до розвитку громади та допомоги вразливим групам населення.
Головний принцип, яким керується молодіжний осередок: жодного рішення для молоді без молоді.
Молодіжна працівниця Єлизавета Кисельова розповіла про роботу молодіжного центру «ШУМ» у Шостці Сумської області.
Активіста розповіла, що у їхній громаді основною проблемою є те, що молодість вважає, що не має права голосу. Тож головне завдання молодіжного осередку «ШУМ» — комунікувати з молодими людьми, щоб зрозуміти їхні потреби, а також навчити не боятися говорити про них.
Єлизавета Кисельова розповіла про перші успіхи роботи молодіжного центру. За її словами, молодь почала активніше долучатися до заходів та висловлювати свою думку. Це призводить до того, що молоде покоління все частіше висловлює бажання залишитися у громаді та розвивати її, а не виїжджати у пошуку можливостей.
Єлизавета Кисельова
Окрім іншого, «ШУМ» займався організацією творчого дозвілля: проведенням вечорниць, а також заходів з ліплення та малювання для людей з інвалідністю.
Також виступив голова громадської організації «3.5 відсотків» Юліан Кріцак. Він розповів про підтримку молодіжних просторів в Україні. Зокрема, надав поради щодо організації просторів та створення програм, до яких би долучалася молодь.
Юліан Кріцак
Менеджерка з регіонального розвитку мережі молодіжних просторів «ТВОРИ» Марія Пігура презентувала роботу молодіжних хабів у Льові. Нині у структуру «ТВОРИ» входять три творчі простори:
- МолоДвіжЦентр.Львів: мережування молоді, побудова соціальних ліфтів та молодіжні дослідження;
- Lviv Open Lab: простір інноваційної освіти; коворкінг для тих, хто шукає місце для того, щоб попрацювати.
- Pixlab prostir: простір дизайну та медіа.
Марія Пігура
Молодь Львова може безкоштовно користуватися просторами, навчатися та займатися творчістю під керівництвом фахівців.
Згодом заступниця міністра молоді та спорту України Марина Потапенко анонсувала створення цифрової платформи «Е-Молодь». Вона міститиме базу усіх молодіжних просторів з різних регіонів, а також можливості та послуги для молоді.
Марина Потапенко
Презентація цифрової платформи «Е-Молодь»
Запуск платформи планується у 2025 році. Нині триває її активна розробка.
Завершився захід обговоренням потреб сучасної молоді та можливостей молодіжних центрів як в Україні, так і за кордоном.
Презентація молодіжного простору «ШУМ»
Презентація мережі молодіжних просторів «ТВОРИ»
Представники молодіжних просторів з різних областей розповіли про свою роботу
Інтерактивний захід для молоді в Українсько-данському молодіжному домі
Захід проводив Департамент суспільних комунікацій КМДА за підтримки Isar Ednannia у межах проєкту Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства.
У перший день саміту «Сила партнерства» зустрілися майже 300 представників громадських просторів з різних куточків України, донорських організацій, проєктів міжнародної допомоги, лідерів думок та органів влади. Під час трьох панельних дискусій обговорили можливості та перспективи розвитку таких просторів в Україні.
Фото авторки
Юлія СЕРГЕЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua