У Міністерстві культури та інформаційної політики заявляють, що попри рішення Окружного адміністративного суду Києва про скасування наказу про статус пам’ятки для будівлі “Квіти України”, вона залишатиметься під охороною. У відомстві обурюються, що розгляд цієї справи відбувався за правилами спрощеного позовного провадження, а учасників навіть не попередили про розгляд справи.
Нагадаємо, раніше Vgorode писав, що нещодавно ОАСК скасував Наказ Міністерства культури та Департаменту Охорони Культурної Спадщини про те, що будівля “Квіти України” на вулиці Січових Стрільців, 39, має охоронний статус. Тож забудовник може робити з “Квітами” все, що завгодно, адже припис Мінкульту про заборону будівельних робіт на нього не діє. У суді це рішення пояснили “поганим виглядом будівлі, який псує красу та естетичну цінність історичного обличчя Києва”.
У Міністерстві культури повідомили, що готові боротися за збереження будівлі далі. За законом вони мають право подати апеляційну скаргу. Тепер вони чекають оприлюднення рішення суду.
Мінкульт твердить, що станом на 9 грудня “Квіти України” попри все залишається пам’яткою культури та має охоронний статус.
Ця будівля – унікальна пам’ятка культурної спадщини в стилі пізнього модернізму, яка стала одним із відомих символів архітектури Києва. Її авторами є Микола Левчук, Вадим Одайник та інші відомі митці. “Квіти України” також має вплив на розвиток культурного середовища Києва, хоча є зовсім не сучасною будівлею.
Свій Припис на заборону будь-яких будівельних робів на території “Квітів України” МКІП видав правомірно та ззаконно. Під час його створення чиновники керувалися Законом України “Про охорону культурної спадщини”.
Отже, збережання будівлі “Квіти України” має велике значення в загальному збереженні культурної спадщини для майбутніх поколінь. Мінкульт закликає громадян поділитися інформацією щодо апеляції до суду та збереження “Квітів” будь-яким шляхом.
Читайте також:
Унікальна Голосіївська вежа під загрозою демонтажу через забудову
Як виглядає Будинок вчителя на вулиці Володимирській після ракетного обстрілу 10 жовтня – фото
Раніше ми розповідали, що на місці зруйнованої частини будинку Маліна на вулиці Тургенівській, 22, знову проходить незаконне будівництво житлового комплексу. Роботи тривали навіть під час ракетного удару по Києву 17 жовтня. Забудовники не беруть до уваги війну, небезпеку та історичну цінність будівлі. Поліція поки що не займається рослідуванням щодо законності будівництва на цьому місці.