Нещодавно у мистецькій галереї Portal 11 завершився цікавий артпроєкт «Передчуття змін». В експозиції були представлені твори живопису Ігоря Палія. У своїх творах автор розмірковує не лише над змінами, як невіддільною частиною життя, але й апелює до поняття силогізму.
Термін походить з грецької мови συλλογισμός — міркування та означає дедуктивний умовивід, у якому з двох суджень, що називаються засновками, одержують зумовлене ними третє судження.
За словами Ігоря Палія, він розглядає поняття силогізму не зовсім як інтерпретацію предмета та його частин.
Яскрава експозиція відтворює роздуми сучасного митця. Фото: галерея Portal 11
«Це мої власні роздуми, висновки з того предмету, який я розглядаю… Я трансформую один образ і описую результат того, як на нього накладається теперішня реальність. Мої силогізми — наче книжка з історіями…» — розповідає автор.
Особиста стилістика художника допомагає розкрити й позначити античні, біблійні сюжети та композиції Відродження, які можна спостерігати з різних точок зору.
На думку мистецтвознавців, Ігор Палій формує власну художню систему, використовуючи власні засоби активації зорового сприйняття, він здатний формувати композицію в абсолютно новий спосіб.
Художник Ігор Палій. Фото: галерея Portal 11
«Творчість Ігоря Палія сповнена символізмом, містить елементи східної філософії, алегорію та переосмислення античного мистецтва та епохи Ренесансу. В його полотна можна вдивлятися довго, відкриваючи нові, особливі деталі, глибинного особистого та сприйняття…», — розповідають куратори виставки у мистецькій галереї.
Довідка. Ігор Палій народився у 1963 році в Дрогобичі. У 1980 році закінчив Академію мистецтв у Стрию, Львівська обл. У 1986 році закінчив Національний університет «Львівська політехніка», факультет архітектури. Після закінчення навчання він почав працювати у сфері мистецтва, живопису, дизайну та архітектури.
З 1986 по 1992 рік Ігор Палій працював в художніх майстернях м. Южно-Сахалінськ. У 1992 році він повертається в Україну. У 1992 році відбулася його перша персональна виставка живопису у Львівській галереї мистецтв. Там же, в 1994 — друга персональна виставка. Водночас у країнах Західної Європи відбувається низка його інших персональних виставок: в Німеччині, Швейцарії, Польщі, Угорщині.
Фрагмент експозиції. Фото: Тетяна Асадчева
Фото: Тетяна Асадчева
Фото: Тетяна Асадчева
Фото: Тетяна Асадчева
Фото: Тетяна Асадчева
Ігор Палій бере участь у міжнародних мистецьких заходах та колективних виставках в Україні. 1995 рік стає переломним для художника, бо він починає співпрацю з закордонними галереями (в Польщі — в Кракові та Варшаві). Паралельно він активно експонується в кількох інших галереях: бере участь у колективних виставках у Ніцці (Франція), Кельні (Німеччина), Діжоні (Франція), США, Люксембурзі. З 2002 року Ігор Палій починає працювати у сфері декоративного металу (художня ковка). Автор продовжує співпрацю з кількома галереями Європи та України.
Полотна художника були представлені на виставках у Польщі, Німеччині, Франції, Швейцарії, США, Китаї. Його полотна прикрашають приватні та державні колекції поціновувачів у різних країнах світу.
Наступний артпроєкт відвідувачі галереї зможуть вже побачити незабаром. 29 квітня стартує колективна виставка «Втрачене/ Знайдене».
З-поміж 200 заявок відібрали роботи 16 митців, які експонуватимуть до 4 червня.
Арт Галерея PORTAL 11 знаходиться за адресою: вулиця Трьохсвятительська, 11.
Вхід вільний
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua