За офіційною інформацією ювенальних прокурорів 475 дітей загинули та понад 953 отримали поранення різного ступеню тяжкості.
«Ці цифри не остаточні. Триває робота з їх встановлення в місцях ведення бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях», — наголошують у Офісі генпрокурора.
Найбільше постраждало дітей у Донецькій області — 452, Харківській — 275, Київській — 128, Херсонській — 94, Запорізькій — 89, Миколаївській — 88, Чернігівській — 69, Дніпропетровській — 67, Луганській — 66.
28 квітня внаслідок обстрілу державою-агресором цивільної інфраструктури м. Умань Черкаської області ракета влучила в 9-ти поверховий житловий будинок. Повністю зруйновано під’їзд багатоповерхівки. Серед загиблих 4 дітей: дівчатка 8 та 10 років та хлопчики віком 15 та 1,5 року.
У місті Українка Київської області внаслідок атаки того ж дня було зруйновано дві квартири у багатоповерхівці, а також постраждала 13-річна дівчинка. Дитині притиснуло ногу, у неї роздроблена стопа. Дівчинку доставили і прооперували в Охмадиті, її стан задовільний.
29 квітня через обстріл ворогом Семенівського району Чернігівської області отримав поранення 14-річний хлопчик.
До слова, 27 квітня на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи було ухвалено резолюцію, якою визнається, що депортація Росією українських дітей містить ознаки геноциду. І це перше визнання такого факту на рівні такої високої міжнародної організації, що об’єднує держави нашого континенту.
«Якщо говорити практично, це рішення суттєво допоможе нашій глобальній роботі щодо притягнення Росії та її посадовців, включно з керівником держави-терориста, до відповідальності саме за геноцид, геноцидну політику проти України», — зазначив Президент України Володимир Зеленський, коментуючи це рішення.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua