Під час презентації «Goomba.Studio» у прямому ефірі. Фото: Наталі Іщенко/Facebook
Батьки Астамура Гумби створили продакшн-студію завдяки гранту Українського ветеранського фонду.
У стратегії Українського ветеранського фонду написано, що це — платформа для розвитку ветеранських можливостей.
«Створюємо проєкти й нарощуємо потужності для того, щоб наші захисники й захисниці, їхні родини мали державну підтримку для розвитку власних ініціатив та відновлення», — йдеться на сайті фонду щодо мотивації його роботи.
Український ветеранський фонд проводив дві конкурсних програми фінансування ветеранського бізнесу «ВАРТО».
Переможцями стали 53 претенденти. Загальна сума фінансування за контрактами становить 49 мільйонів гривень.
Серед тих, хто скористався можливостями фонду — батьки Астамура Гумби, випускника КНУ ім.Т.Г.Шевченка, який пішов у перший день вторгнення до ТРО.
Він мав позивний «Абхаз», оскільки народився в Абхазії, його вивезла з Сухумі мама, журналістка Наталія Іщенко, коли російські війська вдерлись до Абхазії на початку 90 років.
Астамур Гумба спочатку захищав Київ, а потім у складі 130 батальйону тероборони звільняв Харківщину, де й загинув.
До слова, «Абхаз» — один з героїв проєкту «Вечірнього Києва «Пантеон Героїв».
Астамур Гмуба — боєць 130 батальйону тероборони Києва. Фото: Архів Н.Іщенко
Батьки дізнались про можливість гранту з повідомлення Генштабу ЗСУ у фейсбуці.
Восени 2022 року вони подали документи й отримали його. За їх словами, такий грант передбачає чотири етапи. Вони нині — на четвертому етапі, власне, виробництві.
Гранти Українського ветеранського фонду передбачені для ветеранів і родин військових. Як для тих, які служать, так і для загиблих.
«Ми подавались для бізнес-розвитку. У нас був проєкт саме візуального продакшну. Зараз ми готові робити відеоблоги для тих, хто хоче започаткувати, або перейти з аматорського відео на професійну якість. Робитимемо відео ролики, репортажні чи рекламні, записувати інтерв’ю. Ми маємо студію, є обладнання освітлення і звук, техніка для монтажу, камери, все, що потрібно для роботи», — розповіла «Вечірньому Києву» Наталія Іщенко (Гумба).
Наталія Іщенко (Гумба) з Олесем Донієм у прямому ефірі під час презентації «Goomba.Studio».
Презентацію нової справи «Goomba.Studio» провели у змішаному варіанті — онлайн, у Facebook. До студії приходили відомі історики, політологи. Це був інформаційний мікромарафон з невеличких інтерв’ю у студії.
«Глядачі нам написали про те, щоб ми робили такий продукт мінімарафонів для інформування людей», — розповіла Наталка, яка є відомою журналісткою-міжнародницею, фахівцем з Балкан, про перші відгуки.
Назва продакшну, за її словами, з’явилась не просто так
«Ми написали її так, як наш син писав своє прізвище у фейсбуці», — розповіла «Вечірньому Києву» пані Наталія.
«Ми готові безплатно робити те, що потрібно військовим», — додала подробиць мама Захисника.
Анонс презентації «Goomba.Studio».
Батьки Астамура Гумби давно відомі у журналістиці та медіабізнесі. Вони реалізовували різноманітні медіапроєкти, але тепер зможуть розвивати й сучасний відеопродакшн.
«Щоб отримати грант потрібен хоча б мінімальний управлінський досвід. Для початківця це непросто. Я свого часу пройшла багато навчань, як менеджер і як людина, яка повинна вміти керувати фінансами (в УКУ, зокрема). І це стало головним фактором нашої перемоги», — розповіла про необхідний досвід для отримання подібних грантів Наталія Іщенко.
Сайт «Goomba.Studio» має всі контакти для тих, хто хоче зробити якісними блоги, фільми, фотосесію, рекламні чи інші ролики й будь-які фото та відео. Наразі продакшн може надавати послуги у межах міста Києва.
До слова, Український ветеранський фонд позиціює себе, як платформу розвитку ветеранських можливостей. Це установа у сфері управління Міністерства у справах ветеранів України й працює для ветеранів та їхніх родин.
Читайте також: «Абхаз», який загинув за Україну: історія киянина Астамура Гумба».
«Астамура Гумбу з київської тероборони посмертно нагородили орденом «За мужність»
«Ветерани-підприємці отримають 49 мільйонів гривень на розвиток бізнесу в Україні».
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua