У храмі в Чорнобилі виявили 16 людей, які знаходилися там незаконно

Під час пошуково-розвідувальних заходів на територіях УПЦ в Україні співробітники Служби безпеки України виявили підозрілих осіб у Київській області, а також незареєстровану зброю і російські агітки на Херсонщині.

Виявлені люди і зброя могли працювати на ворогів проти України.

Як повідомили у пресслужбі СБУ, 16 підозрілих осіб, серед яких були чоловіки спортивної статури виявили на території Пустинно-Миколаївського скита Свято-Покровського жіночого монастиря Києва. Це храм знаходиться у “забороненій” Чорнобильській зоні.

Вони перебували на місцях, де цивільним знаходитися заборонено – у зоні відчуження, через яку російські окупанти намагалися прорватися до Київ у лютому-березні.

Окрім того, що вони перебували у Чорнобилі незаконно, правоохоронці знайшли на горищі храму маскувальну сітку, яка зазвичай використовується для маскування військового озброєння, техніки та інженерних споруд.

Усіх 16 громадян підозрюють в адміністративному правопорушенні, передбаченому ст.46-1 КУпАП (Порушення вимог режиму радіаційної безпеки в місцевостях, що зазнали радіоактивного забруднення). Їх також перевіряють на причетність до злочинів проти державної безпеки.

Також в СБУ повідомили, що “прихильників Росії” виявили на території Свято-Миколаївського морського собора Херсонської єпархії. Там правоохоронці знайшли незареєстровану рушницю, символіку Росії та пропагандистську літературу.

Також було встановлено особи декількох священнослужителів, яких підозрюють в контакті з громадянами РФ і Білорусі. Інформація щодо них перевіряється.

Читайте також:

Чорнобильський заповідник отримав новий статус

Що після себе залишили окупанти у Чорнобильській зоні відчуження

СБУ здійснює слідчі заходи в українських храмах законно та неупереджено до діяльності будь-якої релігійної конфесії. Спецслужба поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України.

Нагадаємо, раніше Vgorode писав, що нещодавно Києво-Печерську лавру зареєстрували у складі Православної церкви України. Тепер майно храма та приміщення на його території можуть використовуватися зазначеною юридичною особою. Для прихожан майже нічого не змінилося – вони можуть на власний розсуд обирати, бути їм із ПЦУ чи УПЦ.

No votes yet.
Please wait...