Мегаполіс незручне місце для гніздування таких великих птахів, як лелеки. Проте навіть у столиці є місця, де буськи облаштовують гнізда. Переважно для цього вони обирають електроопори, і, буває, через це трапляються халепи і в птахів, і в людей.
Як пояснюють у ДТЕК Київські електромережі через обрушення гнізд на електричні дроти нерідко трапляються аварії. Попри війну, ДТЕК продовжує не тільки відновлювати та укріплювати енергетичну інфраструктуру міста, а й розвивати електромережі спираючись на принципи сталого розвитку.
Чергову безпечну конструкцію для гнізда лелек фахівці ДТЕК Київські електромережі встановили в приватному секторі Бортничі. Її змонтували на місці зруйнованого негодою гнізда. Воно розміщувалося на електричній опорі й під час падіння пошкодило електричні лінії. Як наслідок, клієнти в цьому районі залишилися без світла, а лелеки — без домівки.
«Коли наші фахівці приїхали на місце для ліквідації аварії, то побачили зруйноване гніздо. Звісно, що в першу чергу ми відремонтували пошкоджену електролінію і повернули клієнтам світло. Щоб відновити гніздо нам потрібно було більше часу, бо треба було виготовити захисну платформу. Щойно ми її зробили, то одразу встановили на місце зруйнованого гнізда на опорі», — пояснюють у компанії.
Місцеві мешканці сподіваються, що лелеки облаштують там собі гніздо вже наступної весни.
ДТЕК облаштовує гнізда лелек з 2013 року. Останні три роки компанія робить це в рамках масштабного проєкту #Лелеченьки.
Наразі це вже восьма така безпечна платформа для лелек в Києві. В кінці цього року планують встановити ще одну таку платформу для гнізда лелек.
Встановлення спеціальних конструкцій для птахів — продовження політики ДТЕК зі сталого розвитку та виконання Глобального договору ООН в частині збереження біорізноманіття природи.
До слова, у Київзоо розводять і випускають у дику природу чорних лелек.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua