Заявку можна оформити через застосунок Дія або у ЦНАПі
Громадяни України, яким виповнилося 40 років і більше, мають можливість пройти комплексне профілактичне обстеження за державну програму «Скринінг здоров’я 40+». Держава виділяє 2 тис. грн, які можна спрямувати на проходження скринінгу у медичних установах, що приєдналися до програми. Цю інформацію поширив «Главком» згідно з повідомленням пресслужби КМДА.
У Департаменті охорони здоров’я КМДА наголошують, що скринінг є простим та безпечним методом для раннього виявлення захворювань (зокрема, ризиків інсульту, інфаркту та діабету) ще до появи перших ознак. Повне медичне обстеження триває від 60 до 90 хвилин.
Що передбачає програма обстеження:
- Консультація лікаря, вимірювання артеріального тиску, пульсу та індексу маси тіла.
- Збір анамнезу щодо факторів ризику (вживання тютюну, алкоголю, спадковість).
- Лабораторні аналізи: ліпідограма та визначення рівня глікованого гемоглобіну (результати будуть готові протягом 72 годин).
- За медичними показаннями: дослідження рівня електролітів у крові, креатиніну та альбуміну для оцінки стану нирок та серця.
Спеціальна підготовка не є обов’язковою, однак за 30 хвилин до обстеження рекомендується утриматися від інтенсивних фізичних навантажень, паління та вживання кави. У разі виявлення лікарських ризиків, буде негайно сформоване електронне направлення до відповідного вузького спеціаліста.
Як приєднатися та які часові рамки діють:
- Заявку можна подати через мобільний застосунок Дія або звернувшись до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП).
- Якщо кошти були зараховані до 1 травня 2026 року, пройти скринінг необхідно до 30 червня 2026 року включно.
- У випадку отримання коштів після 1 травня 2026 року, скористатися ними можна протягом двох календарних місяців.
- Кошти, що не були використані своєчасно, автоматично повертатимуться до державного бюджету.
Детальнішу інформацію про програму можна знайти на офіційному вебсайті МОЗ. Перелік медичних закладів доступний на інформаційному ресурсі НСЗУ. Згідно з даними профільного департаменту, майже кожна комунальна медична установа столиці бере участь у програмі, що дає можливість мешканцям Києва пройти обстеження неподалік свого місця проживання.
Як було повідомлено раніше, з 1 січня в Україні розпочала дію програма «Скринінг здоров’я 40+». Вона дає змогу громадянам віком від 40 років своєчасно виявляти ризики розвитку хронічних захворювань, здійснювати контроль за станом свого здоров’я та запобігати виникненню ускладнень. Про це інформує «Главком» з посиланням на Міністерство охорони здоров’я України.
