Киянам перерахували комунальні рахунки за тепло у січні через перебої з постачанням
У травні набрала чинності постанова Кабміну №683, яка встановлює новий порядок розрахунку плати за тепло в умовах масових пошкоджень інфраструктури внаслідок ворожих атак. Таким чином, у червні мешканці Києва отримали платіжки з рядком про опалення за січень, проте суми були зменшені в середньому на 40%. Про це інформує сайт КМДА з посиланням на «Главком».
«КП «Київтеплоенерго» скоригувало розмір оплати послуги теплопостачання, наданої в січні 2026 року, для приблизно 1 мільйона помешкань, що становить 99% споживачів. Автоматичне коригування було здійснено відповідно до методики, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України № 683, яка вступила в дію у травні 2026 року. Ця методика враховує періоди відсутності послуги та випадки невідповідності теплоносія встановленим якісним показникам. Загальна сума знижок для споживачів сягнула понад 720 мільйонів гривень, що в середньому становить майже 40%», — зазначено в повідомленні.
Директор СВП «Енергозбут» КП «Київтеплоенерго» Костянтин Лопатін повідомив, що нарахування за послугу централізованого опалення та постачання теплової енергії за січень 2026 року в столиці не проводилися в лютому. Це було зумовлено численними пошкодженнями мереж та обладнання, спричиненими руйнівними атаками на критичну інфраструктуру міста. Відтак, виникла потреба у правовому механізмі для індивідуального автоматичного перерахунку.
Додатково: Частині киян автоматично зменшено суми в рахунках за тепло: деталі
«У травні Уряд постановою №683 затвердив алгоритм для автоматичного перерахунку для підприємств теплопостачання з використанням відповідних коефіцієнтів. Ми провели нарахування за січень одразу після ухвалення цієї постанови, в період між опалювальними сезонами, коли навантаження на оплату є меншим», — пояснив він.
Перерахунок стосується всіх споживачів, у будинках яких спостерігалися тимчасові перебої з опаленням або невідповідність його якості встановленим нормам, як повідомила КМДА.
Детальніше: Чому в платіжці за січень «нуль» за опалення: роз’яснення від «Київтеплоенерго»
«Тривалість відсутності теплопостачання та зниження його якості варіювалася для кожного будинку. Це залежало від різноманітних чинників, таких як джерело теплопостачання, можливість оперативного переключення, аварійні відключення електроенергії, а також рівень енергоефективності будівлі. Для порівняння: за умов стабільної роботи теплоджерел загальна сума нарахувань у столиці склала б понад 1,85 мільярда гривень. Фактична сума нарахувань за опалення в січні склала 1,13 мільярда гривень. Загалом кияни отримали знижку у розмірі 720 мільйонів гривень, що означає зменшення вартості послуги на 40%», — наголосив Костянтин Лопатін.
Варто зазначити, що уряд доручив Держпродспоживслужбі здійснювати контроль за автоматичним перерахунком комунальних послуг у разі їх ненадання. Також уряд ухвалив рішення, яке гарантує автоматичний перерахунок плати за комунальні послуги, якщо вони не надавались або надавались неналежної якості внаслідок ворожих обстрілів чи з інших причин. Це стосується теплопостачання, водопостачання та послуг з вивезення побутових відходів.
Раніше «Київтеплоенерго» тимчасово призупинило нарахування плати за опалення за січень 2026 року через значні пошкодження мереж, спричинені російськими обстрілами. Нарахування були зупинені на період усунення аварій та перепідключення споживачів. У компанії запевнили, що проведуть індивідуальний автоматичний перерахунок для мешканців будинків, де спостерігалися тимчасові перебої з теплом або послуга надавалася неналежної якості.
