Серед заарештованих – 22-річний киянин, який, за даними слідчих органів, керував цією операцією
Правоохоронці столиці поклали край функціонуванню великої наркомережі, вилучивши під час обшуків 600 доз кокаїну вартістю приблизно 2,5 мільйона гривень. Про це інформує відділ комунікації київської поліції, посилаючись на «Главком».
«Співробітники Шевченківського управління поліції отримали відомості про існування організованої групи, яка налагодила стабільний канал постачання та збуту кокаїну. У процесі оперативного розслідування було встановлено, що члени групи створили розгалужену систему розповсюдження наркотиків, використовуючи захищений канал у месенджері», – повідомили представники правоохоронних органів.
Як зазначили у поліції, через цей канал відбувався прийом замовлень, організація доставки та реалізація.
Поліцейські затримали 13 учасників міжрегіональної організованої злочинної групи, яка збувала кокаїн фото: Національна поліція України
«Продаж здійснювався як шляхом доставки за вказаною адресою, так і за допомогою особистої передачі «з рук в руки». Для уникнення викриття, підозрювані регулярно змінювали орендовані автомобілі, використовували різні тимчасові місця проживання, мінімізували прямі контакти між собою, а для спілкування застосовували шифровані месенджери», – проінформували в поліції.
Фігуранти для конспірації регулярно змінювали орендований транспорт, використовували різні місця тимчасового проживання, мінімізували прямі контакти між собою
Крім того, учасники угруповання, щоб ускладнити ідентифікацію та відстеження шляхів збуту, постійно змінювали схеми пересування.
У результаті в порядку статті 208 КПК України затримано 13 осіб фото: Національна поліція України
Правоохоронцями днями була проведена фінальна стадія спецоперації з припинення діяльності злочинної мережі одночасно в Києві, Київській області та Дніпрі. До її проведення були залучені оперативні підрозділи кримінальної поліції, слідчі, спецпризначенці та криміналісти. В результаті, згідно зі статтею 208 КПК України, було затримано 13 осіб, які входили до складу організованої злочинної групи. Серед затриманих – 22-річний мешканець столиці, який, за даними слідства, був організатором схеми, його спільники, особи, відповідальні за пакування та розповсюдження наркотиків, а також кур’єри, які забезпечували логістику збуту в різних регіонах.
Під час обшуків правоохоронці вилучили понад 600 доз кокаїну орієнтовною вартістю близько 2,5 млн грн, значні суми готівки, мобільні телефони, обладнання для пакування, електронні ваги та 13 транспортних засобів.
Слідчі Шевченківського управління поліції під процесуальним керівництвом Шевченківської окружної прокуратури повідомили усім затриманим особам про підозру згідно з ч. 3 ст. 307 Кримінального кодексу – незаконне виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи продаж наркотичних засобів, психотропних речовин або їхніх аналогів.
Санкція цієї статті передбачає позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна. На час розслідування суд застосував до членів наркоугруповання запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.
Нагадаємо, у травні поліція Києва ліквідувала міжрегіональний канал збуту кокаїну – було вилучено «товар» на суму майже 8 мільйонів гривень. Протягом кількох місяців поліцейські працювали над документуванням злочинної діяльності, встановивши всіх учасників схеми та маршрути постачання.
Раніше Солом’янська окружна прокуратура міста Києва завершила розслідування та передала до суду обвинувальний акт стосовно шести членів організованого угруповання, які облаштували нарколабораторію для виготовлення амфетаміну, а також займалися його продажем.
