На Оболоні з’явився Вільнюський сквер та сучасний пішохідний міст (ілюстрації)

На Оболоні відкрито Вільнюський сквер та новий пішохідний міст (фото)

Міст у Вільнюському сквері ще до відкриття викликав значне невдоволення серед активістів та політиків

У Києві на вулиці Прирічній, що на Оболоні, було урочисто відкрито Вільнюський сквер та нещодавно зведений пішохідний міст, який перетинає заводь за зразком мосту короля Міндаугаса у Литві. Реалізація цього проєкту відбулася за фінансової підтримки мерії Вільнюса. Про це повідомляє видання «Главком», посилаючись на заяву київського міського голови Віталія Кличка.

Мер Вільнюса Валдас Бенкунскас та мер Києва Віталій Кличко на новому мосту Мер Вільнюса Валдас Бенкунскас та мер Києва Віталій Кличко на новому мосту фото: КМДА

Цей новий простір для дозвілля та прогулянок було облаштовано в рамках співпраці між столицями України та Литви. Для втілення цієї ініціативи мерія Вільнюса, за сприяння Центрального агентства з управління проєктами, виділила 600 тисяч євро, запланованих до 2026 року. Перед початком будівельних робіт концепція реконструкції цієї зони відпочинку пройшла обговорення з місцевими жителями під час трьох етапів громадських консультацій.

Територія нового парку вкрита свіжовисадженим газоном Територія нового парку вкрита свіжовисадженим газоном фото: КМДА

На церемонії відкриття об’єкта були присутні мер Вільнюса Валдас Бенкунскас та посол Литовської Республіки в Україні Інга Станітє-Толочкєнє. Новозбудований місток з’єднує паркову зону з Оболонським островом та веде до мосту «Хвиля».

Варто зазначити, що Вільнюс надає послідовну підтримку українській столиці протягом повномасштабної війни. Раніше місто-побратим передало Києву 20 генераторів, газові плити з балонами, батарейки та портативні зарядні пристрої, ліхтарі, а також теплий одяг. Окрім цього, Вільнюс спрямував 500 000 євро до благодійного фонду «Майбутній Київ». Цього року мерія Вільнюса також виділила 80 тисяч євро на встановлення сонячних батарей для Київського пансіонату ветеранів праці.

Київський міський голова висловив подяку місту-побратиму Вільнюсу за надану фінансову допомогу для реалізації цього проєкту, а також за всю сукупну підтримку, отриману під час повномасштабної війни.

Нагадаємо, що новий інфраструктурний об’єкт на Оболоні, зведений за кошти Литви, спричинив значну хвилю критики. Поки мерія анонсувала появу репліки вільнюського мосту короля Міндаугаса, громадські активісти та деякі політики звинуватили київську владу у «відірваності від реальності» та неефективному використанні довіри міжнародних партнерів.

Зокрема, відомий блогер та урбаніст Дмитро Макогон іронічно відреагував на вибір об’єкта для фінансування. Він висловив припущення, що литовські партнери обирали з тих проєктів, які були запропоновані київською владою, а не ініціювали будівництво самостійно.

До кола критиків долучився і депутат Київради Андрій Вітренко. Він підкреслив, що в умовах воєнного стану звернення за фінансуванням третього мосту на Оболоні, замість критично необхідних генераторів для лікарень чи заходів із захисту об’єктів критичної інфраструктури, свідчить про «управлінську сліпоту» або «свідоме ігнорування реалій, у яких перебуває країна».

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *