Основна новація липня – коригування вартості проїзду в міському транспорті столиці
З 1 липня в Києві змінюються умови пересування громадським транспортом для певних категорій пасажирів – київські школярі на період літніх канікул тимчасово позбавляються права на безкоштовний проїзд. Про це інформує «Главком», посилаючись на офіційний вебпортал Києва.
Як пояснили в Департаменті економіки та інвестицій КМДА, безкоштовний проїзд для учнів міста традиційно діє виключно в навчальному році – з 1 вересня до 30 червня. Отже, під час канікул (з 1 липня до 31 серпня) за проїзд доведеться платити, але для них буде передбачена знижка – квитки коштуватимуть 25% від повної ціни. Студенти, як і раніше, сплачуватимуть 50% вартості місячного проїзного. Для інших категорій пільговиків право на безкоштовний проїзд залишається чинним.
Основна новація липня – зміна базового тарифу. Його планують встановити на рівні 30 гривень за одну поїздку в автобусах, тролейбусах, трамваях, метро та фунікулері. Запуск нових тарифів запланований на 15 липня 2026 року.
Нові тарифи на проїзд у громадському транспорті Києва інфографіка: КМДА
інфографіка% КМДА
Раніше було повідомлено, що на сайті Київради вже з’явилася петиція проти цього рішення, яка рекордно швидко зібрала необхідні 6000 голосів.
«Главком» писав, що місячний проїзний на комунальний наземний транспорт Києва та метрополітен після зміни тарифів займе четверте місце серед проїзних у столицях Європи. Дорожче лише в Лондоні, Амстердамі та Стокгольмі.
Запровадження в Києві тарифу на проїзд у розмірі 30 грн за одну поїздку обернеться для середньостатистичної столичної родини з трьох осіб додатковими витратами у розмірі майже 35 тис. грн на рік. Відповідні розрахунки оприлюднив депутат Київської міської ради, голова бюджетної комісії та лідер опозиційної фракції «Слуга народу» Андрій Вітренко.
До слова, поїздки, які пасажири встигнуть записати на свої транспортні картки до 14 липня 2026 року включно, залишатимуться дійсними для використання аж до 14 вересня 2026 року. Після завершення цього терміну всі невикористані поїздки не анулюються: їх автоматично перерахують у грошовий еквівалент і зарахують на баланс електронного квитка користувача.
