У Києві викрито двох осіб, які організували схему втручання в роботу лічильників електроенергії та газу.

Втручалися в роботу лічильників світла й газу. У Києві затримано двох організаторів схеми

Після маніпуляцій «майстрів» прилади обліку енергоресурсів значно зменшували фактичне споживання

У столиці викрито двох осіб, які за плату від $2,5 тис. до $5 тис. здійснювали несанкціоноване втручання в роботу лічильників електроенергії та газу, що призводило до суттєвого заниження показників. Цю інформацію поширив ресурс «Главком» з посиланням на Київську міську прокуратуру.

Правоохоронці встановили, що підозрювані займалися пошуком клієнтів, котрі бажали зменшити свої витрати на газ та електрику.

Засновниками цієї незаконної схеми виявилися два співвиконавці. Один з них – 60-річний мешканець Львівщини, який раніше працював у газорозподільчій організації та мав відповідні професійні знання. Він виїжджав до клієнтів у будь-який населений пункт України та проводив демонтаж лічильників. Після цього його 40-річний партнер виконував технічні маніпуляції, спрямовані на сповільнення роботи приладів обліку.

Зловмисників було викрито у Києві завдяки зверненню фахівців ТОВ «Газорозподільні мережі України», які зафіксували факт втручання. Під час розслідування з’ясувалося, що послугами маніпуляторів користувалися промислові споживачі, які прагнули отримати незаконну економію.

Зокрема, в одному з київських епізодів після проведеної «модернізації» лічильник електроенергії показував споживання, нижче фактичного, майже на 35%. Крім того, зловмисники пропонували своїм клієнтам спеціальні дистанційні пристрої для контролю швидкості роботи лічильників у бажаний момент.

Речові докази, вилучені під час обшуку Речові докази, вилучені під час обшуку фото: Київська міська прокуратура/Facebook Втручалися в роботу лічильників світла й газу. У Києві затримано двох організаторів схеми фото 1 фото: Київська міська прокуратура Лічильник, у який втручалися підозрювані Лічильник, у який втручалися підозрювані фото: Київська міська прокуратура

Правоохоронні органи провели понад 20 обшуків на території різних областей України, де підозрювані надавали свої послуги. Наразі обом особам оголошено про підозру щодо несанкціонованого впливу на роботу автоматизованих систем обліку.

Варто зазначити, що в Україні розпочато програму з цифровізації обліку природного газу. Компанія «Газорозподільні мережі України» («Газмережі») планує обладнати 40 тис. домогосподарств та бюджетних установ смарт-модулями. Як повідомили в Держенергоефективності, смарт-модулі монтуються на стандартні газові лічильники. Прилад автоматично зчитуватиме показники та передаватиме їх до газової компанії раз на добу або на місяць через безпечний канал зв’язку.

Раніше видання «Главком» повідомляло, що установи, які займаються перевіркою точності роботи лічильників води, газу, електроенергії та інших вимірювальних пристроїв, отримають дозвіл на проведення повірки згідно з оновленими правилами. Уряд ухвалив відповідні зміни до чинної постанови.

Слід додати, що лічильник, як і будь-який електронний прилад, може виходити з ладу, що призводить до неточностей у підрахунках. Фахівці ДТЕК «Одеські електромережі» пояснили, як розпізнати типові ознаки некоректної роботи приладів обліку та куди звертатися для їх усунення.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *