З 27 червня до 1 липня на Київщині та в Києві пануватиме потужний антициклон. Очікується значна спека та відсутність опадів.
Про це інформують в Українському гідрометцентрі.
Антициклон прямує із Західної Європи, поступово розповсюджуючи звідти розпечене повітря тропічного походження, пояснюють синоптики.
"Такий процес сприятиме зростанню тиску та відсутності опадів, а завдяки невеликій хмарності, денна максимальна температура легко досягатиме позначок значної спеки. Однак, 27-28 червня дискомфорт від неї дещо пом’якшуватиме свіжий вітерець із північного заходу", — зазначається у повідомленні.
Проте вже 29-30 червня прогнозується надзвичайна спека. Максимальна температура вдень становитиме 35-38°. Це може призвести до ускладнень у роботі енергетичних, комунальних підприємств, залізничного та автомобільного транспорту, а також негативно вплине на життєдіяльність населення, попереджають в Укргідрометцентрі.
Як уникнути перегріву
- У КМДА нагадують, що під час сильної спеки варто уникати тривалого перебування на відкритому повітрі в години найактивнішого сонця – з 12:00 до 16:00. Краще в цей період залишатися в приміщенні;
- Вранці та вночі слід провітрювати приміщення, а протягом дня вікна краще затінити;
- Рекомендується надавати перевагу одягу з натуральних, легких і світлих тканин, оскільки синтетика погано пропускає повітря;
- Радять максимально прикривати тіло одягом, щоб захистити шкіру від сонячних опіків. Також необхідно застосовувати сонцезахисні засоби, носити головний убір для запобігання сонячному удару, а також сонцезахисні окуляри;
- Необхідно вживати багато води, прохолодних напоїв, відмовитись від алкоголю, адже він прискорює зневоднення організму;
- Фахівці радять надавати перевагу овочам, фруктам, зелені та обмежувати споживання жирної їжі, смажених і копчених продуктів;
- Окрім того, варто часто вдаватися до водних процедур та приймати душ кімнатної температури. Це допоможе забезпечити саморегуляцію температури тіла.
- У спекотний період не рекомендовані інтенсивні фізичні навантаження та тренування.
У разі теплового удару телефонуйте за номером "103", наголошують у КМДА. Також закликають не залишати в таку спеку дітей та домашніх тварин у припаркованому зачиненому автомобілі – навіть на короткий час.
