Замість коштів – зображення у смартфоні: киянин позбувся авто під час перегляду потенційним покупцем

Замість грошей – картинка в телефоні: киянин втратив автомобіль під час огляду покупцем

Чоловіку, якого підозрюють у викраденні авто, загрожує до восьми років ув’язнення з конфіскацією майна

У Святошинському районі столиці поліцейські затримали 29-річного чоловіка, який незаконно заволодів транспортним засобом киянина під приводом його придбання. Зловмисник продемонстрував продавцю підроблений скріншот про здійснення оплати, а коли той відволікся – сів за кермо та зник. Про це інформує поліція Києва, передає «Главком».

До правоохоронців звернувся один із мешканців району, який повідомив про зникнення його автомобіля. Слідство встановило, що підозрюваний знайшов оголошення про продаж автомобіля марки «ВАЗ» на одному з інтернет-ресурсів та домовився з власником про зустріч.

Під час огляду автомобіля чоловік заявив про намір придбати його та показав на екрані свого телефону скріншот, нібито підтверджуючи виконання банківського переказу. Поки власник відійшов для перевірки свого банківського рахунку, зловмисник сів у машину, завів її за допомогою залишеного ключа та поїхав.

Співробітники Святошинського управління поліції разом із кримінальними аналітиками встановили місцезнаходження викраденого автомобіля та затримали підозрюваного. Ним виявився чоловік, який раніше вже притягувався до відповідальності за вчинення аналогічного злочину.

За процесуального керівництва прокуратури слідчі повідомили затриманому про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 289 Кримінального кодексу України (незаконне заволодіння транспортним засобом, вчинене повторно). Суд вже обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави. Рецидивісту загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до восьми років з конфіскацією майна.

Нагадаємо, раніше у Києві поліція затримала двох юнаків, які викрали автомобіль відомого сервісу прокату у Деснянському районі. Зловмисники відвезли іномарку до лісосмуги, де демонтували з неї дорогі деталі, а пошкоджений кузов залишили серед дерев. Працівники відділу кримінального аналізу та оперативники Деснянського управління поліції спільно з колегами з апарату МВС України встановили осіб викрадачів, ними виявилися двоє студентів віком 20 та 21 рік.

Також раніше у місті Чорноморськ Одеської області 40-річна мешканка Вінниці заволоділа чужим автомобілем, керуючись бажанням здійснити поїздку до моря.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *