Мистецькі традиції Японії надихають багатьох сучасних митців. Фото: КНУКіМ
Виставка присвячена 30-річчю встановлення дипломатичних відносин між Україною та Японією.
Візуальна культура стародавньої та сучасної Японії вже понад століття надихає багатьох європейських митців та дизайнерів на пошуки нових мистецьких форм та сенсів.
Не винятком є так і сучасні українські молоді митці, що цікавляться багатьма проявами японської культури.
Виставка присвячена 30 річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Японією. Фото: Світлана Сова
Фото: КНУКіМ
Фото: КНУКіМ
В експозиції «Спільне сонце», що проходить в художній галереї «Митець» представлені понад 80 робіт студентів і викладачів кафедри графічного дизайну двох вишів Києва: Національного університету культури та мистецтв та Київського університету культури.
Голова секції плакату КОНСХУ Андрій Будник та студентка Тетяна Тоцька. Фото: КНУКіМ
Захід відбувається за підтримки Посольства Японії в Україні та має на меті не лише культурно-дипломатичну, але й просвітницьку функцію.
Виставка складається з творів живопису і графіки, виконаних у традиційних техніках, а також із різних видів розробок графічного дизайну — плакатів, пакування, настільних ігор та ілюстрацій.
Учасники проєкту на відкритті виставки у галереї «Митець» Фото: КНУКіМ
Ідейною натхненницею виставки та організаторкою виступила завідувачка кафедри графічного дизайну Наталя Удріс-Бородавко. Також серед викладачів свої роботи представили: Наталія Лопухова, Андрій Будник, В’ячеслав Снісаренко, Оксана Чуєва, Віктор Ареф’єв та спеціалістка з каліграфії Катерина Корчагіна.
Метою проєкту є відтворення у віртуальному мистецтві тієї ролі, яку відіграє японська культура в духовному світогляді українців, переосмислити кліше і встановити нові, іноді зовсім несподівані зв’язки та смисли.
Фрагмент експозиції. Фото: КНУКіМ
«Молоді дизайнери по-новому прочитують та інтерпретують сюжети й стилістику, а також відшукують спільності у ставленні до навколишнього світу, символіці, культурних об’єктах, традиціях між японською та українською культурами», — розповідають куратори експозиції.
Майстер-клас янонської каліграфії. Фото: КНУКіМ
За їхніми словами, глобалізаційні процеси сприяють зближенню культур, втім залишається до кінця не розкрита загадковість кожної з них, якщо мотивує до творчості. Це проявляється в численних графічних ілюстративних образах та проєктах, що створюються митцями відповідно до провідних сучасних тенденцій.
Експозиція триватиме до 17 грудня. Фото: Сергій Коміссаров
Також у межах виставки відбувся захопливий майстер-клас з каліграфії від японського майстра Українсько-Японського центру КПІ ім. Ігоря Сікорського Хітоші Накамури, який, окрім іншого, ієрогліфами написав надважливе слово сьогодення для кожного українця — «ПЕРЕМОГА».
Коли: до 17 грудня
Де: Художня галерея «Митець» Національної спілки художників знаходиться за адресою: вулиця Велика Васильківська, 12.
Вхід вільний.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua