У підвалі одного з будинків на вулиці Зодчих, що на Борщагівці, де місцеві мешканці ховаються під час повітряних тривог, модернізують укриття. Там розпочали капітальний ремонт, тож жителям запропонували під час робіт користуватися іншими найближчими сховищами. Втім, місцеві літні мешканці з цим не погодилися та поскаржилися на те, що будівельники винесли їхні речі з підвалу та зачинили приміщення.
У середу, 24 травня, розбиратися з ситуацією приїхали директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук, перший заступник начальника Київської міської військової адміністрації, генерал-майор Володимир Кидонь і голова Святошинської РДА Сергій Павловський. Проблему вдалося вирішити на місці.
Роман Ткачук заявив, що перевірки проблемних укриттів триватимуть
«Ми знайшли порозуміння з виконавцями робіт, що навіть під час ремонту приміщення буде використовуватися як укриття. Домовилися з керуючою компанією, що ключі від укриття будуть не тільки у коменданта, але й у жителів будинку. Ремонтні роботи завершать протягом місяця», — розповів Ткачук.
Він зазначив, що за останні два тижні надійшло понад 30 скарг щодо закритих під час повітряних тривог укриттів. Після перевірки в більшості з них проблеми усунули, тривають роботи з поліпшення їх стану, а балансоутримувачі забезпечують доступ населення до захисних споруд.
«Ми можемо знайти важелі впливу й вирішити ті або інші проблеми, якщо укриття знаходиться у державній або комунальній власності. Що стосується приватних власників, які, можливо, вирішили, що війна закінчилась і тому під час повітряних тривог не відчиняють приміщення подвійного призначення, то будемо залучати правоохоронні органи для притягнення їх до відповідальності», — сказав Ткачук.
За його словами, київська влада також ініціюватиме перед Верховною Радою введення кримінальної відповідальності за невиконання балансоутримувачами заходів цивільного захисту.
Укриття в будинку на вулиці Зодчих буде доступне навіть під час ремонтних робіт
Капітальний ремонт в укритті
Директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА зазначив, що станом на 1 січня 2023 року фонд захисних споруд цивільного захисту Києва було збільшено на 398 укриттів. Він налічував 4014 сховищ. На сьогодні цю кількість збільшили ще на 127 укриттів. Тож сьогодні їхня загальна кількість становить 4141. З них 3113 — це найпростіші укриття, а 1028 — споруди подвійного призначення.
«Робота в цьому напрямі ведеться постійно, як і перевірки проблемних укриттів. По кожній адресі ми розбираємось з балансоутримувачами та змушуємо їх виконувати заходи цивільного захисту. Перевірки триватимуть поки ми не наведемо лад у всіх проблемних захисних спорудах», — додав Ткачук.
Також він звернув увагу, що доступ до сховищ під час повітряних тривог має бути наданий усім без винятку громадянам незалежно від їхнього місця проживання. У разі, якщо укриття зачинене під час сирени, людям рекомендують телефонувати на номери 15-51 та 101, після чого рятувальники Київської служби порятунку (КАРС) під наглядом поліції забезпечать до нього доступ.
Своєю чергою, генерал-майор Кидонь зауважив, що закритті під час повітряних тривог укриття — це не системна проблема Києва, а точкові питання, які будуть вирішуватися на місцях.
Перевірки проблемних укриттів тривають. Днями захисні споруди проінспектували в Дарницькому районі.
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua