Після показу відбудеться обговорення. Фото авторки
У програмі «Як тебе не любити 2.0» — короткометражні стрічки різних років.
До Дня Києва Кінопростір в Українському Домі запрошує на нову добірку знакових коротких метрів про Київ «Як тебе не любити 2.0».
«Київ — це столиця країни, в якій попри війну не припиняється життя у всіх його проявах. Тут найбільше у світі давніх храмів, середньовічних фресок, незаконних забудов і кітчевих вивісок. Тут жив, творив і кохав Сергій Параджанов. У цьому місті закохані щодуху спішать на побачення, щоб встигнути до комендантської. Київська молодь відривається на рейвах, а пенсіонери — в голубівнях. Київ живе в ритмі роботи метро, навіть коли воно зупиняється і стає укриттям», — анонсують організатори.
Добірка «Як тебе не любити 2.0» включає:
• Культові «Київські фрески» Сергія Параджанова (15 хв.)
Нездійснений фільм Параджанова, — сценарій «Київські фрески» — цілком побудований на контрастах: фактурних, звукових, колірних, типажних. І тут Параджанов показує себе «всесильним богом деталей». Його чуйне вухо уловлює партію кожного «інструменту» в «оркестрі» великого міста. Це брязкіт металу, і шелестіння шин на мокрому асфальті, і людські голоси, і нудний, в’ялий капіж затяжного осіннього дощу…
Після зйомок кінопроб дирекція кіностудії прийняла рішення припинити зйомки «в цілому імпресіоністського фільму, пронизаного ідеєю пацифізму». Від картини лишились лише 15-хвилинні кінопроби, які вціліли завдяки хитрощам оператора Олександра Антипенка, — він видав їх за свою дипломну роботу.
• Приголомшливе роудмуві «Це побачення» Надії Парфан (5 хв.)
Це історія про столицю країни, в якій триває повномасштабна війна, але не припиняється життя у всіх його проявах. На світанку по Києву з шаленою швидкістю мчить авто. Коли воно нарешті гальмує, з машини виходить людина у камуфляжі. На неї чекають.
• Зворушлива лавсторі «Театральна» Аліни Панасенко (15 хв.)
Тимофій юний кишеньковий злодій. Він живе своїм звичним життям, поки одного дня не закохується в працівницю метро на станції «Театральна».
• Атмосферні «Голубівники Києва» Михайла Волкова (10 хв.)
Знайомить з киянами-пенсіонерами Марком, Григорієм та Маратом, які не тямлять себе без голубів. Марка Борисовича називають батьком «жовтих голубів», бо він не тільки їх вивів, а й зберіг унікальний вид. Григорій знає своїх пташок «у обличчя», а Марат за все життя не продав ні одного голуба — це для нього не бізнес, а сім’я.
• Екзистенційна анімація «Виходь, Маша» Юлії Шалімової (5 хв.)
Це короткометражка про дівчину, яка все своє життя запакувала у смартфон. Шестидюймовий екран гаджету витіснив собою цілу реальність, яка більше не видається привабливою для Masha.
• Імпресіоністична робота Романа Хімея та Яреми Малащука «Присвячується молоді всього світу ІІ» (9 хв.)
У фaбулі фільму — вечірка «Схема» та молодь, на якій уважно фокусується кaмерa на ранок події. Простір кіностудії Довженкa перетворений нa тaнцмaйдaнчик, синхронізовaний нaтовп, світло прожекторів, aритмічні синтетичні звуки Стaніслaвa Толкaчовa — кaмерa віддaляється тa нaближaється, створюючи відчуття ромaнтичного «піднесення» і водночaс — модерного «відчуження».
Це місце тa зустріч, нa яку очікує і до якої готується київськa молодь — ця певнa втечa від буднів, неприйняття їх — викликaє дивні відчуття сучaсного ритуaлу. Aле що він ознaчaє? Фільм зaкінчується «портретaми», мaйже стaтичними кaдрaми, обличчями «після» утопії. Герої тa героїні не готові приймaти новий день тa його стaру реaльність.
Спецпоказ відбудеться із обговоренням за участі засновниці онлайн-кінотеатру Takflix, режисерки Надії Парфан.
Коли: 28 травня о 16:00
Де: Український Дім, вул. Хрещатик, 2
Вартість квитка: 100 грн.
Фільми та виставки: у столичному кінотеатрі пройде фестиваль до Дня Києва. З 25 по 28 травня «Жовтень» запрошує на кіноподорож вулицями улюбленого міста.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua