Уривок з вистави «Народжені бути вільними». Фото: Борис Корпусенко
За цей надскладний рік 20 муніципальних театрів столиці презентували 57 нових постановок.
Київські театри н зупинили роботу, працюючи з урахуванням вимог воєнного часу. . Про це розповіла депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха (фракція «УДАР») в інтерв’ю виданню «Главком».
Як зазначила Вікторія Муха, головною задачею минулого року була обороноздатність міста, а також забезпечення першочергових медичних та соціальних послуг — це вплинуло на фінансування закладів культури, зокрема і театрів. Про це повідомляють на сайті Київради.
Депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха (фракція «УДАР»). Фото: Борис Корпусенко
«Водночас київські театри не зупинили роботу та в надскладних умовах спромоглись створювати новий культурний продукт. Загалом наші театри створили за рік повномасштабної війни 57 нових постановок. У таких умовах це дуже багато, навіть для 20 муніципальних театрів, — наголосила Вікторія Муха. — І головне, що вдалось зберегти мережу. Місто не втратило жодного театру або іншого муніципального культурного закладу. Театри та інші заклади культури працюють з урахуванням вимог воєнного часу.
Наразі повністю за рахунок міського бюджету утримуються музеї, бібліотеки та заклади мистецької освіти. Інші заклади культури частково отримують фінансування з бюджету і решту заробляють власною діяльністю».
Депутатка розповіла, що театри працюють, навіть гастролюють, просуваючи українське мистецтво за кордоном та тримаючи Україну у фокусі уваги. Так, Театр на лівому березі їздив у Литву, Німеччину, Польщу, а Київська опера показала вистави у Великій Британії.
«Хочеться окремо зазначити, що за участі творчої групи Київської опери балет сучасного українського композитора Олександра Родіна „Аладін“ був поставлений на сцені Каунаського музичного театру та увійшов до його репертуару на постійній основі», — додала Вікторія Муха.
Також депутатка нагадала, що під час воєнного стану конкурси не проводяться, призначається керівник органом управління. Так, у Театру на Подолі — новий керівник, Богдан Бенюк.
«Це була ініціатива та пропозиція театру, яку підтримав орган управління. Богдан Бенюк довгий час працює в Театрі на Подолі, добре знає колектив, історію та філософію театру, має беззаперечний авторитет та репутацію у театральному середовищі. Аналогічна історія відбулась з призначенням керівника Театру на Лівому Березі. Кандидатура нинішньої керівниці Олесі Жураківської була висунута та підтримана переважною більшістю колективу», — зауважила Вікторія Муха. .
За її словами, після закінчення воєнного стану на керівника буде проведений конкурс.
Перелік муніципальних театрів Києва:
1. Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва.
2. Київський академічний театр ляльок.
3. Київський академічний театр юного глядача на Липках.
4. Київський муніципальний академічний театр ляльок на лівому березі Дніпра.
5. Творча майстерня «Театр маріонеток».
6. Київський національний академічний театр оперети.
7. Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра.
8. Київський національний академічний Молодий театр.
9. Київський академічний драматичний театр на Подолі.
10. Київська академічна майстерня театрального мистецтва «Сузір’я».
11. Київський академічний театр «Колесо».
12. Київський академічний театр «Золоті ворота».
13. Український малий драматичний театр.
14. Циганський академічний музично-драматичний театр «Романс».
15. Київський академічний театр українського фольклору «Берегиня».
16. Київський академічний драматичний театр на Печерську.
17. Київська мала опера.
18. Київський академічний театр «Актор».
19. Київський камерний театр «Дивний замок».
20. Академічний театр «Київ Модерн-балет».
Особливий рік — особлива премія: у столиці вручили «Київську пектораль». За 2022 рік відзначили театральних діячів, які нині захищають Україну, актуальні постановки та київські театри, які попри війну, відновили роботу та працюють для глядачів.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua